Lubuska policja ma nowe radiowozy. To elektryczne Kie e-Niro

Lubuska policja ma nowe radiowozy. To elektryczne Kie e-Niro

Elektryczne kie to kolejne elektryki we flocie polskiej policji
Elektryczne kie to kolejne elektryki we flocie polskiej policji
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
21.09.2021 13:23, aktualizacja: 10.03.2023 15:25

Flota lubuskiej policji wzbogaciła się o dwa całkowicie elektryczne, oznakowane radiowozy, na zakup których przeznaczono blisko 400 tys. zł. To Kie e-Niro napędzane silnikami o mocy 204 KM.

Auta elektryczne stanowią coraz częstsze wyposażenie polskich służb. Dwa nowe radiowozy zasilane prądem trafiły właśnie do komend w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze To efekt umowy zawartej w lipcu 2021 roku pomiędzy KMP a Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze.

Na mocy porozumienia, za blisko 400 tys. zł kupiono dwa egzemplarze Kii e-Niro napędzane mocnym silnikiem elektrycznym zasilanym z akumulatora o pojemności 64 kWh. Maksymalny obiecywany przez producenta zasięg wynosi około 455 km.

Na pokładzie radiowozów poza sprzętem niezbędnym do codziennej pracy znajdziemy też bogate wyposażenie, szczególnie z zakresu systemów wsparcia kierowcy. To m.in. system autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych, samochodów i rowerzystów, kamery oraz aktywny tempomat.

Zaletą kupionych aut jest też bogate wyposażenie
Zaletą kupionych aut jest też bogate wyposażenie© fot. policja

Jak wskazuje policja, dużą zaletą elektrycznego napędu jest fakt, że pojazdy będą mogły poruszać się także w tzw. zielonych strefach. Kie e-Niro nie są pierwszymi elektrycznymi radiowozami w polskiej policji. Funkcjonariusze korzystają już bowiem także z modeli E-Soul oraz Hyundaiów Kona.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)