Lucid nie musi bać się o przyszłość - Arabowie zamówili 100 tys. sztuk

Lucid nie musi bać się o przyszłość - Arabowie zamówili 100 tys. sztuk

Lucid Air
Lucid Air
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Lucid
Aleksander Ruciński
30.04.2022 09:47, aktualizacja: 10.03.2023 14:01

Amerykański producent samochodów elektrycznych Lucid podpisał porozumienie z rządem Arabii Saudyjskiej, które zapewni właściwy start nowej marki i spokój o zyski w najbliższych latach.

Publiczny Fundusz Inwestycyjny Arabii Saudyjskiej jest największym udziałowcem amerykańskiej marki Lucid. Teraz stanie się również największym klientem. Na mocy podpisanego właśnie porozumienia amerykański producent zobowiązał się do dostarczenia nawet 100 tys. aut arabskim władzom.

Dostawy zaplanowano na najbliższe 10 lat. Cały proces przebiegać będzie dwuetapowo. Pierwsza transza zakłada zakup 50 tys. pojazdów z możliwością późniejszego podwojenia tej liczby. Z pewnością jest to decyzja, która pozwoli nabrać wiatru w żagle tej dopiero rozwijającej się firmy.

Pokazany przez nią niedawno model Air produkowany jest w amerykańskiej Arizonie. Już dziś jednak mówi się o możliwym rozszerzeniu działalności również o Półwysep Arabski. Taka decyzja mogłaby znacząco ułatwić i przyspieszyć realizację dostaw dla największego klienta.

Początkowo Arabia Saudyjska zamierza odbierać około 2 tys. pojazdów rocznie. W 2025 roku wynik ten ma wzrosnąć do około 7 tys. Pierwsze samochody zamówione przez tamtejsze władze zostaną dostarczone już w 2023 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)