Mercedes-Benz GL

Mercedes-Benz GL to luksusowe auto sportowo-użytkowe produkowane od 2006 roku przez markę Mercedes-Benz. Samochód związany jest konstrukcyjnie z klasą M.

  • Mercedes-Benz GL to luksusowe auto sportowo-użytkowe produkowane od 2006 roku
  • Autorem projektu Mercedesa-Benza GL jest Steve Mattin
  • Mercedes-Benz GL to tak naprawdę większa, siedmioosobowa wersja auta klasy M
  • Zaletą Mercedesa-Benza GL jest wysoka jakość i dobre spasowanie materiałów wykończeniowych; kierowcy chwalą  też czytelne zegary na desce rozdzielczej
  • W silnikach benzynowych Mercedesa-Benza GL zdarza się problem rozciągającego się łańcucha rozrządu
  • W 2007 roku pierwsza generacja modelu Mercedes-Benz GL została nagrodzona w plebiscycie na Samochód Roku magazynu ''Motor Trend''
[1/6] Mercedes-Benz GL to luksusowe auto sportowo-użytkowe produkowane od 2006 roku

Mercedes-Benz GL – ogólne informacje

Debiut Mercedes-Benza GL miał miejsce w 2006 roku podczas wystawy samochodowej w Detroit. Główny rynek zbytu auta miały stanowić Stany Zjednoczone. Samochód należy do segmentu I luksusowych SUVów. Autorem projektu Mercedesa-Benza GL jest Steve Mattin. Produkcja Mercedesa-Benza odbywa się w amerykańskiej fabryce Tuscalosa. Samochód jest większą siedmioosobową wersją Klasy M. W 2007 roku Mercedes-Benz GL został nagrodzony w plebiscycie na Samochód Roku magazynu ''Motor Trend''.

W 2009 roku dokonano faceliftingu Mercedesa-Benza GL. Zmodyfikowano atrapę chłodnicy, przedni zderzak i światła przeciwmgielne. Wymieniono końcówki układu wydechowego. Wnętrze Mercedesa-Benza GL zostało wyposażone w nowy zestaw wskaźników. Standardowe wyposażenie Mercedesa-Benza GL obejmowało także skórzaną tapicerkę i wielofunkcyjną kierownicę. Samochód charakteryzuje się mnogością systemów bezpieczeństwa i bardzo dobrymi osiągami.

W 2012 roku wprowadzono na rynek drugą generację Mercedesa-Benza GL. Postanowiono zwiększyć rozmiary nadwozia, jednocześnie zmniejszając masę pojazdu.

Mercedes-Benz GL – dane techniczne

Mercedes-Benz GL dostępny jest z nadwoziem kombi. Samochód posiada stały napęd na cztery koła off road. Oferta Mercedesa-Benza GL obejmuje silniki benzynowe i silniki wysokoprężne. Składają się one z 6 – 8 cylindrów, każdemu przypisane są cztery zawory. Silniki Mercedesa-Benza GL charakteryzują się mocą 211 - 585 KM oraz pojemnością 2987 - 5461 cm3.

Moment obrotowy układu napędowego Mercedesa-Benza GL wynosi od 460 do 760 Nm. Pojemność bagażnika Mercedesa-Benza GL wynosi 2300 l. Wymiary Mercedesa-Benza GL to 5088 - 5130 mm długości, 1920 - 1934 mm szerokości i 1840 - 1850 mm wysokości.

Mercedes-Benz GL -opinie

Do wad Mercedesa-Benza GL można zaliczyć wysokie koszty serwisowania i usterki pneumatycznego zawieszenia. W silnikach benzynowych zdarza się problem rozciągającego się łańcucha rozrządu. Z kolei w silnikach diesela często psuje się osprzęt – niedomaga układ wtryskowy Common Rail, zaciera się turbosprężarka i zatyka filtr cząstek stałych. Niejednokrotnie zdarzają się wycieki z amortyzatorów i przedwczesne zużycie łożysk kół. Czasami dochodzi do uszkodzenia czujnika położenia wału korbowego. Minusem Mercedesa-Benza GL są pojawiające się problemy z zanikiem tylnej klapy bagażnika i reflektorami kseonowymi. Czasami zawodzi także pompa paliwa.

Zaletą Mercedesa-Benza GL jest dobra jakość i spasowanie materiałów wykończeniowych. Kierowcy chwalą czytelne zegary na desce rozdzielczej. Plusem Mercedesa-Benza GL jest pojemny bagażnik i bogate wyposażenie podstawowe. Atutem Mercedesa-Benza GL są niezwykle mocne silniki. Zaawansowane zawieszenie i dobrze wyprofilowane fotele gwarantują komfortową podróż.