Mercedes EQS będzie miał ponad 700 km zasięgu. To nowy rekord

Mercedes EQS będzie miał ponad 700 km zasięgu. To nowy rekord

Koncepcyjny EQS prezentuje się futurystycznie. Czas pokaże, czy podobnie będzie z produkcyjnym modelem.
Koncepcyjny EQS prezentuje się futurystycznie. Czas pokaże, czy podobnie będzie z produkcyjnym modelem.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
20.07.2020 11:30, aktualizacja: 13.03.2023 13:05

Produkcyjna wersja elektrycznego Mercedesa EQS będzie mogła pochwalić się rekordowym zasięgiem wynoszącym ponad 700 km na jednym ładowaniu. Informację potwierdził sam prezes firmy Ola Källenius podczas spotkania udziałowców koncernu, które było transmitowane w sieci.

Nie od dziś wiadomo, że Mercedes pracuje nad luksusową limuzyną z elektrycznym napędem. Takie auto zostało zapowiedziane imponującym konceptem EQS. Wszystko wskazuje, że wersja produkcyjna będzie się nazywać tak samo i - podobnie jak koncept - otrzyma wydajne baterie, przekładające się na rekordowo wysoki zasięg.

Ola Källenius, prezes zarządu Daimler AG, w swoim wystąpieniu skierowanym do udziałowców pochwalił się planami Mercedesa na przyszłość, przy okazji wspominając o długo oczekiwanym, elektrycznym EQS. Podczas prezentacji przedstawił imponujące liczby, twierdząc, że EQS zapewni ponad 700 km zasięgu na jednym ładowaniu według cyklu pomiarowego WLTP.

Będzie to możliwe dzięki nowoczesnym bateriom produkowanym przez samego Daimlera w zakładach Stuttgart-Untertürkheim. Jeśli obietnice znajdą swe odzwierciedlenie w rzeczywistości, Tesla Model S nareszcie dostanie godnego rywala.

Warto bowiem zauważyć, że póki co to właśnie amerykańska konstrukcja dzierży tytuł samochodu elektrycznego o największym zasięgu, wynoszącym 647 km - według obowiązujących za Oceanem pomiarów EPA. Europejskie wydanie Tesli może natomiast pochwalić się 610-kilometrowym zasięgiem, zgodnie z cyklem WLTP.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, europejski EQS powinien ujrzeć światło dzienne już w przyszłym roku. Wówczas okaże się, czy faktycznie jest tak wydajnym elektrykiem, jak twierdzą przedstawiciele marki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)