Mercedes eVito Tourer i EQV wjeżdżają do salonów. Znamy polskie ceny

Mercedes eVito Tourer i EQV wjeżdżają do salonów. Znamy polskie ceny

Elektryczne Vito może zabrać na pokład nawet 9 osób.
Elektryczne Vito może zabrać na pokład nawet 9 osób.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
29.07.2020 07:54, aktualizacja: 13.03.2023 13:03

Mercedes wprowadza do oferty dwa elektryczne vany. Do eVito Furgon dołącza także osobowa odmiana Tourer stworzona z myślą o przewozie osób. Poza bardziej praktycznym i komfortowym wnętrzem Tourer wyróżnia się mocniejszym napędem i wydajniejszym akumulatorem. Na rynek trafia też EQV.

Na pierwszy rzut oka eVito Tourer niczym nie różni się od spalinowej odmiany. Podobne nadwozie skrywa jednak niespodziankę w postaci elektrycznego napędu, który jest znacznie wydajniejszy niż w przypadku użytkowego Furgona.

Zamiast 116-konnego silnika i akumulatora o pojemności użytkowej 35 kWh znajdziemy tu mocniejszy, 204-konny motor i akumulator 90 kWh. Dzięki temu Tourer powinien sprawdzić się także w jeździe pozamiejskiej - obiecywany przez producenta zasięg wynosi 359 km.

Co ważne, istnieje możliwość szybkiego ładowania mocą 110 kW, co pozwala zapełnić 80 proc. pojemności akumulatora w około 45 minut. Warto wspomnieć, że identyczny napęd znajdziemy również w bardziej luksusowej odmianie oferowanej jako EQV - debiutuje ona w salonach równolegle z eVito Tourer. Cennik poszczególnych wariantów obu modeli znajdziecie poniżej.

Mercedes eVito Tourer - ceny minimalne wersji nadwoziowych:

  • eVito Tourer 129 długi - od 309 232 zł
  • eVito Tourer 129 ekstra długi - od 313 537 zł
EQV jest bardziej luksusowy.
EQV jest bardziej luksusowy.© mat. prasowe

Jak nietrudno się domyślić, oba warianty różnią się długością nadwozia, a co za tym idzie, także przestrzenią w kabinie. Standardowe wydanie mierzy 5140 mm, a ekstra długie 5370 mm. W eVito, jak i EQV dostaniemy maksymalnie 9 miejsc, a układ wnętrza i foteli można konfigurować na wiele sposobów.

W przypadku EQV można liczyć na bardziej prestiżowy i komfortowy charakter. Auto zarówno w kwestii wyglądu, jak i wyposażenia w przeciwieństwie do eVito nie zdradza już konotacji z segmentem dostawczaków. Znajduje to swoje odzwierciedlenie w cenie:

Mercedes EQV - ceny minimalne wersji nadwoziowych:

  • EQV długi - od 343 219 zł
  • EQV ekstra długi - od 347 401 zł

Bazowe kwoty można znacząco podwyższyć, korzystając z bogatej listy opcji i pakietów, tak typowych dla Mercedesa.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)