Nie mogli uwierzyć, że samochód jedzie bez kierowcy

Nie mogli uwierzyć, że samochód jedzie bez kierowcy

System autonomicznej jazdy może być dla niektórych zaskoczeniem
System autonomicznej jazdy może być dla niektórych zaskoczeniem
Źródło zdjęć: © blog.waymo.com
14.04.2023 12:00, aktualizacja: 16.04.2023 12:33

Technologia rozwija się w tempie, za którym niektórzy ludzie nie nadążają. Sztuczna inteligencja zaczyna przejmować nasze codzienne zadania. Nic więc dziwnego, że obecnie istnieją samochody, które same się prowadzą.

Wielkim zaskoczeniem okazało się to jednak dla dwóch 81-letnich dżentelmenów w Stanach Zjednoczonych, którzy wybrali się na przejażdżkę jednym z elektrycznych pojazdów Waymo Jaguar I-PACE, wyposażonym w system autonomicznej jazdy.

Na filmie, który szybko obiegł Instagram, widać dwóch mężczyzn, którzy stali na chodniku w oczekiwaniu na swoją "podwózkę". Samochód wyjechał zza rogu i zatrzymał się obok nich. Ku zaskoczeniu seniorów miał różne czujniki na zewnątrz. Spojrzeli na stronę kierowcy i... nie zobaczyli nikogo w środku.

Panowie wciąż próbowali wzbudzić w sobie zaufanie do nowej technologii, gdy głos AI w samochodzie poinformował ich o miejscu docelowym, którym była kawiarnia. W tym momencie zaczęli dotykać wnętrza samochodu i oceniać zaawansowanie technologiczne niecodziennej taksówki. Jeden z nich machał nawet rękami przed siedzeniem kierowcy, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest puste.

Firma Waymo w ciągu ostatnich lat testowała swoją usługę autonomicznych przejazdów w Phoenix w Arizonie i w San Francisco. To oznacza, że ma na koncie dziesiątki tysięcy w pełni autonomicznych przejazdów i mnóstwo informacji zwrotnych od użytkowników. Wszystko, co trzeba zrobić to po prostu wsiąść do jednego z robotaxi, którym jest Jaguar I-PACE, a ten pojedzie, gdziekolwiek zechcą pasażerowie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)