Nowy operator sieci ładowania w Polsce. Do 2025 roku powstanie 300 stacji

Nowy operator sieci ładowania w Polsce. Do 2025 roku powstanie 300 stacji

Do 2025 roku w Polsce ma powstać 300 nowych stacji ładowania.
Do 2025 roku w Polsce ma powstać 300 nowych stacji ładowania.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Eleport
Aleksander Ruciński
11.04.2022 07:25, aktualizacja: 10.03.2023 14:05

Bolt i Eleport łączą siły. Zamierzają wspólnie rozwijać usługi carsharingu i elektrycznej mobilności. Zaczną od rozbudowy polskiej sieci ładowania, z której będą mogli korzystać wszyscy kierowcy.

Bolt specjalizujący się w usługach transportu indywidualnego i carsharingu nawiązał współpracę z firmą technologiczną Eleport. Wspólne wysiłki mają zaowocować powstaniem sieci ładowania, która w Polsce ma liczyć około 300 stacji.

"Misją Bolta jest wspieranie budowy lepszych miast, tworzonych z myślą o ich mieszkańcach. Już w ponad 170 miastach oferujemy bardziej ekologiczne alternatywy dla samochodów prywatnych, uruchamiając tam m.in. nasze hulajnogi elektryczne. Dzięki zwiększaniu dostępności sieci ładowarek do samochodów elektrycznych przyspieszy przechodzenie na alternatywne środki transportu o niskiej i zerowej emisji dwutlenku węgla" - mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami do 2025 roku w Polsce powstanie kilkaset punktów ładowania AC i DC, zarówno w postaci pojedynczych ładowarek, jak i rozbudowanych hubów zdolnych obsłużyć jednocześnie większą liczbę pojazdów. Warto odnotować, że Eleport celuje głównie w odnawialne źródła zasilania, które zostaną wykorzystane wszędzie tam, gdzie będzie to możliwe.

Ogólnodostępna sieć stacji ładowania stworzona przez Bolt i Eleport w przyszłości najprawdopodobniej będzie również zasilać pojazdy funkcjonujące w ramach Bolt Drive. To usługa carsharingu testowana obecnie w Estonii. W kolejnych latach powinna zostać uruchomiona również poza granicami.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)