Policja kupiła kolejne radiowozy. W tym kilka z napędem elektrycznym

Policja kupiła kolejne radiowozy. W tym kilka z napędem elektrycznym

Kia e-Niro to coraz popularniejszy radiowóz w Polsce.
Kia e-Niro to coraz popularniejszy radiowóz w Polsce.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
26.11.2020 10:45, aktualizacja: 13.03.2023 10:25

Końcówka roku to intensywny okres, jeśli chodzi o zakupy dla państwowych służb. Policjanci z województwa lubelskiego i świętokrzyskiego odebrali właśnie nowe radiowozy dostarczone przez salony Kia i Hyundai. Wśród rozdysponowanych aut jest też kilka egzemplarzy z elektrycznym napędem.

25 listopada 2020 roku flota lubelskiej policji została poszerzona o 8 nowych radiowozów - 4 oznakowane hyundaie tucson i 4 nieoznakowane kie ceed. Auta będą służyć funkcjonariuszom z powiatów lubelskiego, janowskiego, lubartowskiego, opolskiego, parczewskiego i puławskiego.

Samochody dołączą do 2 elektrycznych radiowozów (Kia e-Niro), które są wykorzystywane przez lubelskich policjantów od października 2020 roku. To pierwsze, ale nie ostatnie takie auta we flocie lubelskiej policji. W planach są bowiem zakupy kolejnych elektryków oraz hybryd.

Identyczne kie dostali też policjanci z Kielc, choć w nieco większej liczbie. Służbę rozpoczęło tam właśnie 9 egzemplarzy e-Niro. Auta zostaną oddelegowane głównie do patroli miejskich. Moc 204 KM i 450 km zasięgu powinno okazać się wystarczające w codziennej pracy funkcjonariuszy.

Na zakup 9 pojazdów elektrycznych przeznaczono łącznie 1 547 586 zł. Kolejne 34 095 zł wydano na modernizację kieleckich komisariatów, gdzie zagościły stacje ładowania. Radiowozy z alternatywnymi źródłami napędu stanowią coraz liczniejszą grupę we flocie polskiej policji. Za jakiś czas będzie można ocenić, czy sprawdzają się w codziennej pracy równie dobrze, co spalinowe odpowiedniki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)