20 elektrycznych nissanów e-NV200 zasili flotę Poczty Polskiej

20 elektrycznych nissanów e-NV200 zasili flotę Poczty Polskiej

20 elektrycznych Nissanów e-NV200 to dopiero początek.
20 elektrycznych Nissanów e-NV200 to dopiero początek.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe Nissan
Aleksander Ruciński
15.11.2019 08:43, aktualizacja: 13.03.2023 13:46

Państwowe służby kontynuują proces elektryfikacji swoich flot pojazdów. Już niebawem listonosze otrzymają do dyspozycji 20 dostawczych nissanów e-NV200, które zostaną dostarczone w ramach trzyletniej usługi wynajmu długoterminowego oferowanej przez firmę Arval Service Lease Polska.

Nissan e-NV200 jest bardzo dobrym kandydatem do roli pojazdu pocztowego z uwagi na stosunkowo niewielkie wymiary zewnętrzne i dużą przestrzeń ładunkową o pojemności 4,2 metra sześciennego. Maksymalna ładowność na poziomie 724 kg także wydaje się wystarczająca od typowego użytku pocztowego.

Do napędu elektrycznego nissana wykorzystywany jest silnik o mocy 108 KM. Akumulatory o pojemności 37,5 kWh zapewniają zasięg wynoszący 200 km na jednym ładowaniu w trybie mieszanym. Przy typowo miejskim użytkowaniu wartość ta może jednak wzrosnąć nawet do 250-300 km, a przynajmniej tak twierdzi producent.

Wynajem 20 pojazdów jest realizowany w ramach programu "Elektromobilność" zakładającego wykorzystywanie ekologicznych źródeł napędu przez państwowe służby. Jeszcze w listopadzie 2019 roku auto trafią do urzędów pocztowych w największych polskich miastach. Niebawem zobaczymy je na ulicach Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Warto zauważyć, że to nie pierwsze doświadczenia Poczty Polskiej z pojazdami zasilanymi prądem. W 2018 roku przeprowadzono bowiem 3-miesięczne testy, w których wzięło udział łącznie 8 różnych modeli elektrycznych o ładowności do 800 kg. W maju br. natomiast sprawdzano pojazdy zdolne zabrać na pokład cięższe ładunki. Możemy być więc pewni, że w niedalekiej przyszłości flota elektrycznych pojazdów używanych przez pocztę będzie sukcesywnie rozbudowywana.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)