20 elektrycznych nissanów e‑NV200 zasili flotę Poczty Polskiej

20 elektrycznych Nissanów e-NV200 to dopiero początek.
20 elektrycznych Nissanów e-NV200 to dopiero początek.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe Nissan
Aleksander Ruciński

15.11.2019 08:43, aktual.: 13.03.2023 13:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Państwowe służby kontynuują proces elektryfikacji swoich flot pojazdów. Już niebawem listonosze otrzymają do dyspozycji 20 dostawczych nissanów e-NV200, które zostaną dostarczone w ramach trzyletniej usługi wynajmu długoterminowego oferowanej przez firmę Arval Service Lease Polska.

Nissan e-NV200 jest bardzo dobrym kandydatem do roli pojazdu pocztowego z uwagi na stosunkowo niewielkie wymiary zewnętrzne i dużą przestrzeń ładunkową o pojemności 4,2 metra sześciennego. Maksymalna ładowność na poziomie 724 kg także wydaje się wystarczająca od typowego użytku pocztowego.

Do napędu elektrycznego nissana wykorzystywany jest silnik o mocy 108 KM. Akumulatory o pojemności 37,5 kWh zapewniają zasięg wynoszący 200 km na jednym ładowaniu w trybie mieszanym. Przy typowo miejskim użytkowaniu wartość ta może jednak wzrosnąć nawet do 250-300 km, a przynajmniej tak twierdzi producent.

Wynajem 20 pojazdów jest realizowany w ramach programu "Elektromobilność" zakładającego wykorzystywanie ekologicznych źródeł napędu przez państwowe służby. Jeszcze w listopadzie 2019 roku auto trafią do urzędów pocztowych w największych polskich miastach. Niebawem zobaczymy je na ulicach Białegostoku, Bydgoszczy, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia.

Warto zauważyć, że to nie pierwsze doświadczenia Poczty Polskiej z pojazdami zasilanymi prądem. W 2018 roku przeprowadzono bowiem 3-miesięczne testy, w których wzięło udział łącznie 8 różnych modeli elektrycznych o ładowności do 800 kg. W maju br. natomiast sprawdzano pojazdy zdolne zabrać na pokład cięższe ładunki. Możemy być więc pewni, że w niedalekiej przyszłości flota elektrycznych pojazdów używanych przez pocztę będzie sukcesywnie rozbudowywana.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)