Porsche Macan EV zadebiutuje z opóźnieniem przez problemy z oprogramowaniem

Porsche Macan EV zadebiutuje z opóźnieniem przez problemy z oprogramowaniem

Ten model w 2024 roku doczeka się elektrycznego następcy
Ten model w 2024 roku doczeka się elektrycznego następcy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Porsche
Aleksander Ruciński
14.10.2022 10:12, aktualizacja: 14.10.2022 15:50

Elektryczny Macan to model, z którym Porsche wiąże spore nadzieje. Niestety na rynku pojawi się nie wcześniej niż w 2024 roku. Powód opóźnienia jest podobny jak w przypadku kilku innych modeli koncernu Volkswagena. Chodzi o oprogramowanie.

Elektryczne SUV-y premium to dynamicznie rozwijający się segment. Porsche również ma w planach swojego przedstawiciela. Niestety, klienci muszą uzbroić się w cierpliwość. Macan EV, który pierwotnie miał być gotowy w 2023 roku, trafi na rynek z rocznym opóźnieniem.

Producent poinformował o tym w prospekcie wyemitowanym przy okazji giełdowego debiutu marki. Opóźnienia mogą dotyczyć nie tylko Macana EV, ale i projektu BEV 718 obejmującego elektrycznych następców modeli Boxster i Cayman.

Jak donosi brytyjski magazyn "Autocar", powołujący się na treści zawarte w prospekcie, dział Cariad odpowiedzialny za oprogramowanie w koncernie Volkswagena notuje opóźnienia. Trzeba dodać, że nie po raz pierwszy. Podobne kłopoty zaważyły również na terminach debiutów elektryków z Wolfsburga: ID.3 i ID.4.

Na tę chwilę Porsche jest dość mocno uzależnione od matczynego koncernu. "Autocar" zwraca jednak uwagę na plany technicznej autonomii. W przyszłości Porsche zamierza opracować m.in. własną platformę SSP Sport dla kolejnych odsłon Panamery i Taycana, a także dużego, ale nienazwanego jeszcze SUV-a.

Plany marki związane z elektryfikacją są dość poważne. Zgodnie z założeniami ponad połowa porsche sprzedawanych po 2025 roku ma być zelektryfikowana. W 2030 roku wynik powinien wzrosnąć do 80 proc.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)