Porsche pokazało zdjęcia Taycana Cross Turismo. Zobacz, gdzie już latał bokiem

Porsche pokazało zdjęcia Taycana Cross Turismo. Zobacz, gdzie już latał bokiem

Taycan Cross pozwoli zjechać poza asfalt.
Taycan Cross pozwoli zjechać poza asfalt.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
24.02.2021 11:31, aktualizacja: 13.03.2023 10:06

Porsche Taycan doczeka się ciekawej wersji Cross Turismo - to już pewne. Auto powinno zadebiutować latem 2021 roku. Producent sukcesywnie podgrzewa atmosferę, prezentując coraz odważniejsze zdjęcia z testów. Na ich podstawie można śmiało stwierdzić, że nowy wariant zachowa emocjonujący charakter sportowego elektryka.

Pierwszy elektryczny model Porsche, Taycan, okazał się ogromnym sukcesem marki. Nic więc dziwnego, że Niemcy chcą wycisnąć z niego jak najwięcej. By przyciągnąć do salonów kolejnych klientów, stworzą inną wersję nadwoziową Cross Turismo. Zapowiadane już kilkukrotnie auto ma być wkrótce gotowe.

Przedprodukcyjne egzemplarze uczestniczą w intensywnych testach. Fotografie niezbyt przesadnie zakamuflowanych aut krążą po sieci. Nawet Porsche nie stroni od ich publikowania. Co ważne, samochód jest poddawany także próbom poza asfaltem. - słusznie, w końcu to wersja cross o praktyczniejszym, bardziej wszechstronnym charakterze.

Biorąc pod uwagę, że współcześni klienci preferują ten segment rynku, istnieje spora szansa, że wydanie Cross będzie jeszcze popularniejsze od standardowego Taycana, choć oczywiście wiele zależy od dostępnych konfiguracji i cen, a te pozostają na razie tajemnicą.

Porsche Taycan Cross (2021)
Porsche Taycan Cross (2021)© mat. prasowe / Porsche

W kwestii napędu nie powinno być żadnych różnic, choć - przynajmniej początkowo - dostępność niektórych wersji może być ograniczona. Wszystko stanie się jasne prawdopodobnie już w kwietniu - wówczas mamy oficjalnie poznać Taycana Cross.

Już dziś jednak można wróżyć mu spory sukces. Wystarczy tylko wspomnieć, że jego starszy brat w 2020 roku znalazł więcej chętnych niż Boxster i Cayman razem wzięte. Aż 70 proc. sprzedanych egzemplarzy trafiło do Norwegii, ale i w Polsce auto cieszy się sporym wzięciem jak na niszowego elektryka.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)