Porsche Taycan Cross Turismo prawie gotowe. "Zadebiutuje w ciągu 2 miesięcy"

Porsche Taycan Cross Turismo prawie gotowe. "Zadebiutuje w ciągu 2 miesięcy"

Mark Webber potwierdza - debiut Taycana Cross Turismo to kwestia kilku tygodni.
Mark Webber potwierdza - debiut Taycana Cross Turismo to kwestia kilku tygodni.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
11.02.2021 07:14, aktualizacja: 13.03.2023 10:10

Elektryczny Taycan okazał się hitem sprzedaży. Nic więc dziwnego, że producent postanowił rozbudować ofertę o kolejne warianty modelu. Crossover Cross Turismo niebawem trafi na rynek - tak wynika z oficjalnej zapowiedzi z udziałem samego Marka Webbera.

O tym, że Porsche pracuje nad Taycanem Cross, wiadomo nie od dziś. Niedawno pisaliśmy nawet o przeciekach, w postaci fotografii egzemplarza, który jak gdyby nigdy nic jeździ sobie po Kalifornii. Do oficjalnej premiery zostało jednak jeszcze trochę czasu. Porsche, a właściwie jego ambasador, Mark Webber przyznaje, że to kwestia najbliższych tygodni.

Widząc oficjalną zapowiedź z udziałem byłej gwiazdy F1, jestem w stanie w to uwierzyć. Choć na fotografiach dostarczonych przez producenta auto jest nadal zakamuflowane, wiadomo czego powinniśmy się spodziewać - premiera nastąpi wczesną wiosną, a pierwsze egzemplarze trafią do salonów już latem 2021 roku.

Taycan Cross Turismo to nic innego jak drogowe rozwinięcie konceptu Mission E Cross Turismo pokazanego w 2018 roku. To też pierwszy elektryczny crossover marki, który w kwestii technikaliów nie powinien zauważalnie różnić się od standardowego Taycana. Co innego można jednak powiedzieć o wyglądzie - w oczy rzuca się nie tylko zwiększony prześwit, ale i wyżej poprowadzona linia dachu zwieńczonego praktycznymi relingami.

Bardzo możliwe, że Cross Turismo będzie zauważalnie wygodniejszym i wcale nie mniej popularnym odpowiednikiem klasycznego Taycana. Biorąc pod uwagę zainteresowanie klientów dotychczasowym wydaniem, rozbudowanie oferty z pewnością sprawi, że do salonów Porsche przybędzie jeszcze więcej chętnych. Wszystko stanie się jasne w najbliższych kilku tygodniach. Trzymamy rękę na pulsie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)