Porsche Taycan bije rekordy sprzedaży. To najpopularniejszy model marki

Taycan szturmem zdobył europejski rynek.
Taycan szturmem zdobył europejski rynek.
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Aleksander Ruciński

25.09.2020 12:30, aktual.: 13.03.2023 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co za czasy - auto elektryczne jest najlepiej sprzedającym się modelem Porsche w Europie. W sierpniu Taycana kupiły 1183 osoby. Dla porównania, 911 będące ikoną marki sprzedało się w liczbie 1097 sztuk.

Ci, którzy wróżyli Taycanowi porażkę twierdząc, że jest on za drogi mogą już iść do domu. Elektryczne Porsche wskoczyło na pierwszą pozycję w europejskich wynikach sprzedaży marki. Mało tego, Taycan zajmuje obecnie 5 pozycję w segmencie E i jest 15. najpopularniejszym autem elektrycznym na Starym Kontynencie.

Takie wyniki robią wrażenie szczególnie teraz, w trudnym okresie spowodowanym pandemią koronawirusa. Choć trzeba przyznać, że Porsche jest akurat jedną z tych marek, które nie ucierpiały mocno w wyniku gospodarczych zawirowań. Wystarczy wspomnieć, że w pierwszych 6 miesiącach 2020 roku Niemcy sprzedali więcej egzemplarzy 911, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Czas pokaże, czy Taycan utrzyma swą wiodącą pozycję w gamie Porsche. Już dziś jednak można dostrzec największego przegranego i prawdopodobnie ofiarę popularności Taycana. Mowa o Panamerze, która w sierpniu odnotowała 71-procentowy spadek sprzedaży w stosunku do roku 2019. Trudno się temu dziwić - w końcu mówimy o reprezentantach praktycznie tego samego segmentu, różniących się rodzajem napędu.

Na razie jest jednak jeszcze zbyt wcześnie, by wyciągać daleko idące wnioski. Dopiero podsumowanie roku pokaże, czy Taycan faktycznie odbiera klientów Panamerze, choć jeśli okaże się, że jest tak w istocie, raczej nikt nie będzie zdziwiony.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)