Porsche Taycan crossoverem? Wyciekły zdjęcia nowej wersji

Porsche Taycan crossoverem? Wyciekły zdjęcia nowej wersji

Gama Taycana niebawem zauważalnie się powiększy.
Gama Taycana niebawem zauważalnie się powiększy.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
22.01.2021 09:25, aktualizacja: 13.03.2023 10:14

Najpierw Sport Turismo, teraz Cross Turismo. Kolejna wersja elektrycznego porsche pojawiła się na horyzoncie, a właściwie na ulicach Kalifornii, gdzie została dość dokładnie sfotografowana. Auto zapowiada się naprawdę interesująco.

Pamiętacie jeszcze koncept Mission E Cross Turismo. Wszystko wskazuje na to, że Porsche niebawem wprowadzi na rynek jego produkcyjny odpowiednik. Najprawdopodobniej pod nazwą Taycan Cross Turismo. Jeden z egzemplarzy przedprodukcyjnych został niedawno sfotografowany w Kalifornii. Nadwozie nie zostało pokryte kamuflażem, dzięki czemu można zapoznać się z każdym detalem.

Jak nietrudno zauważyć, auto charakteryzuje się mocno ściętym tyłem, przez wielu konkurencyjnych producentów określanym mianem shooting brake. Linie te znamy już z testowych egzemplarzy Sport Turismo. Cross różni się od niego większym prześwitem i dodatkowymi osłonami nadwozia, które - w połączeniu z dużymi kołami - odpowiadają za całkiem niezłą prezencję.

Uwagę zwraca też wyżej poprowadzona linia dachu, szczególnie w tylnej części nadwozia, co może sugerować, że kabina tego wariantu będzie przestronniejsza niż w przypadku standardowego Taycana. Całość prezentuje się zaskakująco dobrze i może stanowić naprawdę ciekawą alternatywę dla Taycana.

Na razie trudno mówić o szczegółach technicznych. Prawdopodobnie jednak nie będzie znaczących różnic w ofercie wersji napędowych. Można spodziewać się odmian Turbo S, Turbo oraz 4S. Niewykluczone, że Cross Turismo będzie zauważalnie droższe od klasycznego Taycana. Na szczegóły musimy jednak poczekać do oficjalnej premiery.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)