Porsche Taycan Sport Turismo już w Polsce. Znamy ceny mocnego elektryka

Porsche Taycan Sport Turismo już w Polsce. Znamy ceny mocnego elektryka

Porsche Taycan Sport Turismo
Porsche Taycan Sport Turismo
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński
20.01.2022 09:11, aktualizacja: 10.03.2023 14:22

Po standardowym sedanie oraz uterenowionej wersji Cross Turismo do polskiej oferty oficjalnie dołącza trzecia odmiana Taycana - Sport Turismo. Jak przedstawia się cennik tej wersji?

Pierwsze egzemplarze Taycana Cross Turismo mają trafić do polskich salonów już pod koniec lutego 2022 roku. Priorytetem jest wersja GTS. Kolejne dołączą do niej 3 tygodnie później. Z tej okazji polski importer pochwalił się cenami - a te, jak nietrudno się domyślić, nie są niskie.

Łącznie do wyboru będzie aż 5 odmian różniących się mocą i charakterem. Listę znajdziecie poniżej:

  • Taycan Sport Turismo o mocy 240 kW (326 KM), z napędem na tylne koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus i mocą 280 kW (380 KM), cena: od 403 tys. zł;
  • Taycan 4S Sport Turismo o mocy 320 kW (435 KM), z napędem na wszystkie koła, opcjonalnie dostępny w wersji z akumulatorem Performance Plus i mocą 360 kW (490 KM), cena: od 467 tys. zł;
  • Taycan GTS Sport Turismo o mocy 380 kW (517 KM), z napędem na wszystkie koła, cena: od 578 tys. zł;
  • Taycan Turbo Sport Turismo o mocy 460 kW (625 KM), z napędem na wszystkie koła, cena: od 666 tys. zł;
  • Taycan Turbo S Sport Turismo o mocy 460 kW (625 KM), , z napędem na wszystkie koła, cena: od 808 tys. zł.

Jak sama nazwa wskazuje, można spodziewać się sportowych osiągów. Sprint do setki w najmocniejszym wydaniu zajmuje zaledwie 2,8 sekundy. Maksymalny zasięg na jednym ładowaniu wynosi natomiast 498 km. Co warte odnotowania, standardem jest możliwość szybkiego uzupełniania prądu, co przekłada się na dodatkowe 100 km zasięgu nawet po 5 minutach przy ładowarce.

Porsche Taycan Sport Turismo
Porsche Taycan Sport Turismo© mat. prasowe / Porsche

Jeśli chodzi o wyposażenie, jest kompletne. Największą ciekawostkę stanowi jednak dach panoramiczny z funkcją regulacji przezroczystości. Szklaną powierzchnię podzielono tu aż na 9 sekcji, a każdą z nich można sterować niezależnie, regulując dopływ światła do kabiny.

Biorąc pod uwagę sprzedażowe sukcesy dwóch pozostałych wariantów, Porsche raczej nie musi martwić się o brak klientów. Czas pokaże, która z trzech odmian będzie cieszyć się największym wzięciem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)