Porsche Taycan także w praktycznej wersji Sport Turismo. Trwają testy

Porsche Taycan także w praktycznej wersji Sport Turismo. Trwają testy

Taycan, tak jak Panamera doczeka się wersji Sport Turismo.
Taycan, tak jak Panamera doczeka się wersji Sport Turismo.
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Aleksander Ruciński
06.11.2020 11:10, aktualizacja: 13.03.2023 10:29

Elektryczny Taycan okazał się ogromnym sukcesem Porsche. Nic dziwnego, że producent chce wycisnąć z tego modelu jak najwięcej, dywersyfikując ofertę. Niebawem w gamie pojawi się krótsze i bardziej praktyczne wydanie Sport Turismo. Pierwsze sztuki uczestniczą już w testach.

Taycan pójdzie w ślady Panamery - do oferty dołączy nowa wersja Sport Turismo z nadwoziem shooting brake. Choć producent nie opublikował jeszcze oficjalnych fotografii wiemy, że auto będzie prezentować się całkiem atrakcyjnie. Wszystko za sprawą zdjęć szpiegowskich przedstawiających egzemplarze testowe.

Szczegóły techniczne nie są jeszcze znane, lecz bardzo możliwe, że z uwagi na inaczej ukształtowany tył, Sport Turismo dostanie bardziej foremny, a przez to praktyczniejszy bagażnik. Wszystko jest kwestią gustu, ale z pewnością nie zabraknie też osób, które wybiorą tę wersję ze względu na design. Nowe wydanie wygląda bowiem lżej od standardowego Taycana.

Trudno powiedzieć, czy zmiany w tylnej części nadwozia wpłyną w jakikolwiek sposób na osiągi czy prowadzenie. Możliwe, że będą jakieś różnice, ale nawet jeśli, to raczej ledwie wyczuwalne. Najważniejsze, by Porsche zdecydowało się na tę samą gamę napędów, wliczając w to topowe wydanie Turbo S o mocy 750 KM. Przydomek "sport" będzie pasować idealnie.

Data premiery jak na razie pozostaje nieznana, ale wszystko rozstrzygnie się pewnie na przełomie przyszłego roku. Jeśli zostaną zachowane proporcje cen z oferty Panamery, Taycan Sport Turismo powinien być nieco droższy od standardowego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)