Porsche Taycan z rekordem prędkości w budynku. Trudno będzie pobić ten wynik

Taycan to wyjątkowo szybki samochód.
Taycan to wyjątkowo szybki samochód.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński

11.02.2021 08:37, aktual.: 13.03.2023 10:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Taycan jest nowym rekordzistą Guinnessa w kategorii najszybszego przejazdu wewnątrz budynku. Elektryczne porsche pobiło dotychczasowy rezultat aż o 26,7 km/h. Liczył się tu nie tylko efektywny napęd, ale i sprawne hamulce.

Księga Rekordów Guinnessa obejmuje najrozmaitsze dziedziny motoryzacji. Większość z wpisów dotyczy jednak rekordów prędkości w określonych warunkach. Ostatnio łupem Porsche padł rekord prędkości w zamkniętym pomieszczeniu. Elektryczny taycan rozpędził się do imponujących 165,1 km/h, po czym bezpiecznie się zatrzymał.

Zadanie nie było łatwe. Wszystko zaczęło się od poszukiwań właściwego budynku. Ostatecznie stanęło na centrum biznesowym Ernest N. Morial w Nowym Orleanie, które dysponuje największą halą wystawienniczą w Stanach Zjednoczonych. Jej powierzchnia to 92 903 metry kwadratowe.

Taycan Sets New Guinness World Records™ Title for Indoor Land Speed

Za kierownicą taycana zasiadł amerykański kierowca wyścigowy, Leh Keen, który już po kilku sekundach przekonał się, że nie będzie łatwo. - Nawierzchnia była bardzo nieprzewidywalna, śliska jak lód. W takich warunkach musisz całkowicie zaufać samochodowi - powiedział Keen.

780 KM z wydajnego napędu w połączeniu z bardzo dobrymi hamulcami zaowocowało jednak świetnym wynikiem. Keen zdołał rozpędzić auto do 165,1 km/h, a potem bezpiecznie zwolnić na nieprzesadnie przyczepnej nawierzchni, pobijając dotychczasowy rekord aż o 26,7 km/h - świetny rezultat, który z pewnością niełatwo będzie powtórzyć konkurencji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)