Resort wyciąga wnioski. Powrócą dopłaty do samochodów elektrycznych

Resort wyciąga wnioski. Powrócą dopłaty do samochodów elektrycznych

Mateusz Lubczański
22.10.2020 13:08, aktualizacja: 30.09.2022 23:30

Program dopłat do samochodów elektrycznych na razie doczekał się tylko jednej edycji, ale Ministerstwo Klimatu nie odpuszcza i zapowiada, że Polacy jeszcze będą mogli skorzystać z dofinansowania.

Kwestia dopłat do samochodów elektrycznych jest drażliwa. Po miesiącach batalii z przepisami w końcu udało się uruchomić pierwszą turę dofinansowania. W teorii do programu mogło zakwalifikować się 2000 kierowców, ale skorzystało z niego znacznie, znacznie mniej. Być może problemem była stosunkowo niska kwota wsparcia - ok. 18 tys. zł na zakup pojazdu - co przy cenie samochodu elektrycznego wydaje się kroplą w morzu potrzeb.

Ministerstwo zdaje sobie sprawę z niezbyt dobrych wyników i obecnie analizuje sytuację. Minister klimatu Michał Kurtyka potwierdził, że Polacy mogą liczyć na kolejną edycję dopłat. Nie określił jednak, kiedy zostaną one wprowadzone, kogo obejmą i jak wysokie będą. Można jednak przyjąć, że w najbliższym czasie trudno będzie mówić o milionie (a nawet o setkach tysięcy) samochodów elektrycznych na polskich drogach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)