Shell rozwija e-ofertę i planuje 25 nowych punktów ładowania

Shell rozwija e‑ofertę i planuje 25 nowych punktów ładowania

Shell planuje nadal poszerzać swoją e-infrastrukturę
Shell planuje nadal poszerzać swoją e-infrastrukturę
Źródło zdjęć: © mat. prasowe/ Shell
13.07.2022 16:20, aktualizacja: 10.03.2023 13:48

Koncern planuje elektromobilną ofensywę dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Nowe stacje mają powstać w 2023, a nowe punkty jeszcze w tym roku.

Piotr Kuberka, prezes zarządu Shell Polska, w wywiadzie dla ISBnews ujawnił plany koncernu na najbliższe lata. Na liście przedsięwzięć pod hasłem "elektromobilność" jest m.in. budowa punktów ładowania dla elektryków i hybryd pod marką Shell Recharge. Szef Shella zapowiedział pierwsze oddziały na przyszły, czyli 2023 rok.

– Już teraz mamy w Europie 275 tys. punktów ładowania. W Polsce pierwszym krokiem była instalacja na naszych stacjach ultraszybkich ładowarek Ionity, z których na razie funkcjonuje 12 na sześciu stacjach, a docelowo będzie 40 na dziesięciu stacjach. W Polsce oferujemy już też naszym klientom biznesowym kartę hybrydową Shell Card EV do ładowania aut elektrycznych i hybrydowych – powiedział Kuberka.

Holendersko-brytyjski gigant ma ambicje, by wybudować pół miliona punktów do ładowania do 2025 r. Jeśli chodzi o Polskę, w planach jest otwarcie 25 stacji do końca 2022 r. Obecnie sieć Shell w Polsce obejmuje 443 stacje. Nowa w ofercie Shella karta hybrydowa ma być akceptowana w 1000 punktów na terenie kraju.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)