Tak wygląda BMW i4. To bawarski rywal Tesli Model 3

Tak wygląda BMW i4. To bawarski rywal Tesli Model 3

BMW i4 wygląda zaskakująco zwyczajnie. Oczywiście to nie wada.
BMW i4 wygląda zaskakująco zwyczajnie. Oczywiście to nie wada.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / BMW
Aleksander Ruciński
17.03.2021 09:18, aktualizacja: 13.03.2023 10:00

Po koncepcie przyszedł czas na długo oczekiwaną wersję produkcyjną. Wygląd BMW i4 nie jest już żadną tajemnicą - auto właśnie zadebiutowało podczas oficjalnej konferencji prasowej marki poświęconej biznesowym planom na kolejne lata.

BMW i4 w teorii jest nam znane już od dobrych kilku miesięcy. Wszystko za sprawą przedprodukcyjnych konceptów zapowiadających ten model. Teraz jednak przyszedł czas na ostateczne wydanie, które wygląda zaskakująco zwyczajnie. Bardzo przypomina nową Serię 3, choć różni się od niej opadającym tyłem charakterystycznym raczej dla Gran Coupe oraz oczywiście elektrycznym napędem.

Jeśli nie liczyć kontrowersyjnej, pokaźnej atrapy chłodnicy, to naprawdę nieźle wyglądający wóz, który swoim wyglądem nie oznajmia wszem i wobec, że jest zasilany prądem. Pod maską równie dobrze mógłby kryć się silnik spalinowy. BMW chwali się, że jak przystało na auto tej marki, i4 stanowi idealne połączenie komfortu, osiągów i sportowych emocji.

Póki co producent milczy w kwestii szczegółów technicznych, mówiąc jedynie o maksymalnym zasięgu wynoszącym nawet 590 km i mocy, która w najostrzejszej wersji będzie przekraczać 540 KM. Pierwsza setka pojawi się na liczniku po około 4 sekundach.

BMW i4 (2021)
BMW i4 (2021)© mat. prasowe / BMW

Wszystko to brzmi dość imponująco i jeśli zapowiedzi doczekają się odzwierciedlenia w rzeczywistości, Tesla Model 3 zyska mocnego rywala. Wiele zależy jednak od ceny, która z pewnością nie będzie przesadnie niska. Więcej detali mamy poznać w najbliższych tygodniach. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze sztuki pojawią się w salonach przed końcem 2021 roku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)