Tesla Cybertruck z nową datą rozpoczęcia produkcji. Oby ostateczną

Tesla Cybertruck z nową datą rozpoczęcia produkcji. Oby ostateczną

Produkcyjna wersja ma wyjechać na drogi w 2023 roku
Produkcyjna wersja ma wyjechać na drogi w 2023 roku
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
13.10.2021 08:04, aktualizacja: 10.03.2023 15:20

Podczas spotkania akcjonariuszy Tesli Elon Musk pochwalił się nową planowaną datą rozpoczęcia produkcji Cybertrucka. To już kolejny termin, tym razem bardziej odległy od zapowiadanych wcześniej.

Tesla Cybertruck to bez wątpienia najbardziej futurystyczny pick-up na świecie. Problem w tym, że nie istnieje. Była premiera, kilka testowych egzemplarzy i na tym koniec. Pierwotnie produkcja miała wystartować jeszcze w 2021 roku. Później Musk mówił o rocznej obsuwie, a teraz jako oficjalną datę startu wskazuje rok 2023.

Tak przynajmniej wynika z wypowiedzi szefa skierowanej do akcjonariuszy Tesli, który częściowo usprawiedliwia sytuację pandemią koronawirusa i problemami z dostępnością półprzewodników.

"Ten rok był nieustanną walką o dostawy. Ograniczało nas tak wiele braków i mowa nie tylko o chipach. Liczymy, że uda się osiągnąć masową produkcję Cybertrucka w 2023 roku. Mam również nadzieję, że w tym samym czasie uruchomimy również Semi Trucka oraz Roadstera" - powiedział Musk.

Wiadomo też, że w pierwszej kolejności Cybertruck trafi na rynek USA. "Projektowaliśmy Cybertrucka w oparciu o amerykańskie wymogi. Gdyby to auto miało podlegać globalnym przepisom, nie byłoby Cybertruckiem" - stwierdził szef Tesli podczas jednej z sesji Q&A.

Oznacza to, że Cybertruck jakiego znamy będzie najprawdopodobniej wyłącznie amerykańskim wymysłem. Firma nie wyklucza jednak stworzenia mniejszego, przeprojektowanego odpowiednika na inne rynki. Z pewnością będzie to spore wyzwanie biznesowe, które pochłonie kolejne jednostki czasu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)