Tesla Model Y trafi do sprzedaży wcześniej, niż planowano, a wersja AWD będzie mieć większy zasięg

Tesla Model Y trafi do sprzedaży wcześniej, niż planowano, a wersja AWD będzie mieć większy zasięg

Tesla Model Y wygląda jak napompowany Model 3
Tesla Model Y wygląda jak napompowany Model 3
Źródło zdjęć: © Fot. Materiały prasowe/Tesla
Michał Zieliński
30.01.2020 11:29, aktualizacja: 13.03.2023 13:30

Oto wiadomość, której po Tesli się nie spodziewałem: rynkowa premiera Modelu Y nie jest opóźniona, a wręcz przyspieszona. Produkcja już wystartowała i przy okazji okazało się, że auto w wersji AWD będzie mieć 500 km zasięgu.

Tesla przyzwyczaiła nas do opóźnień i problemów z produkcją swoich samochodów. Widać to było, gdy firma wprowadzała na rynek Model 3 i wielu spodziewało się, że sytuacja powtórzy się z Modelem Y. Zaprezentowany w marcu 2019 roku kompaktowy SUV miał trafić do sprzedaży na jesień 2020 roku. Teraz wiemy, że stanie się to znacznie wcześniej.

Jak poinformowała firma, produkcja Modelu Y w kalifornijskiej fabryce we Fremont już wystartowała. Pierwsi klienci mają móc odebrać swoje egzemplarze pod koniec pierwszego kwartału 2020 roku, a więc prawdopodobnie w marcu. To jednak nie koniec dobrych wiadomości.

Równolegle Tesla wprowadziła drobną zmianę w specyfikacji Modelu Y AWD. Dotychczas wersja z napędem na cztery koła oferowała 280 mil (ok. 450 km) zasięgu, co już samo w sobie było świetną wartością. Teraz jednak okazało się, że auto będzie w stanie przejechać 315 mil (ok. 500 km), a więc więcej niż konkurenci. Tesla tłumaczy to tym, że nieustannie pracowało nad autem nawet po jego oficjalnej premierze.

Dziwić może jednak, że choć powyższe aktualności zostały wprowadzone do amerykańskiego konfiguratora Tesli Model Y, to próżno ich szukać na europejskiej stronie producenta. Tutaj ciągle jest informacja o rozpoczęciu produkcji auta w 2021 roku. Można więc założyć, że dopiero wtedy elektryczny crossover pojawi się na Starym Kontynencie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)