Tesla poszukuje kierownika salonu w Warszawie. Wśród wymagań bezwypadkowa przeszłość oraz znajomość języka niderlandzkiego

Tesla poszukuje kierownika salonu w Warszawie. Wśród wymagań bezwypadkowa przeszłość oraz znajomość języka niderlandzkiego

Oficjalny salon Tesli zostanie otwarty najprawdopodobniej jeszcze w 2020 roku
Oficjalny salon Tesli zostanie otwarty najprawdopodobniej jeszcze w 2020 roku
Źródło zdjęć: © fot. Piotr Kaczor
Filip Buliński
22.01.2020 16:01, aktualizacja: 13.03.2023 13:33

Wciąż nie jest znana data powstania oficjalnego salonu Tesli w Warszawie. Jednak kilka dni temu w internecie pojawiło się ogłoszenie o pracę, w którym amerykański producent aut elektrycznych poszukuje kandydatów na kierownika takiego salonu. Szczególnie jedno wymaganie może zdziwić.

Do tej pory doczekaliśmy się pierwszego oficjalnego serwisu Tesli w Warszawie, który został otwarty w połowie 2019 roku. I choć konfigurator został w Polsce już uruchomiony, klienci, którzy chcą obejrzeć lub co ważniejsze, wziąć na jazdę próbną swój upatrzony model, muszą udać się do niezależnego showroomu na warszawskiej Pradze – TesladlaCiebie.pl.

Niedługo sytuacja najprawdopodobniej ulegnie zmianie, ponieważ kilka dni temu na stronie internetowej Tesli zamieszczone zostało ogłoszenie o pracę, w którym amerykański producent aut elektrycznych poszukuje kierownika do swojego pierwszego oficjalnego salonu w Warszawie.

Warunki, jakie stawia producent, nie są w większości zaskakujące. Od kandydata oczekiwane są samodzielność, umiejętność zarządzania czasem, projektami i zespołem, co najmniej 3-letnie doświadczenie w sprzedaży, udokumentowane osiągnięciami i wynikami, umiejętność nawiązywania i utrzymywania kontaktów z partnerami biznesowymi, czy posiadanie prawa jazdy co najmniej 2 lata.

Dodatkowo w ogłoszeniu możemy przeczytać o "clean driving history" (ang. – czysta historia jazdy), która raczej odnosi się do bezwypadkowej niż mandatowej przeszłości. Oczywistym jest także biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, jednak niektórych może zdziwić wymóg posługiwania się na tym samym poziomie językiem niderlandzkim. Wynika to jednak z faktu, że w Niderlandach, a dokładniej w Tilburgu, znajduje się europejska centrala Tesli.

Poszukiwanie kierownika do salonu jest pewnego rodzaju potwierdzeniem pytania, które od dawna było zadawane: czy doczekamy się oficjalnego salonu Tesli w Polsce. Wciąż zagadką pozostaje jednak, kiedy to się stanie. Jednak skoro ogłoszenie pojawiło się jeszcze w pierwszym miesiącu tego roku, można mniemać, że najpóźniej pod koniec roku doczekamy się otwarcia. Nie oznacza to jednak, że showroom TesladlaCiebie.pl powinien zawijać interes.

-Z pewnością otwarcie salonu Tesli wymusi na nas nieco zmianę polityki sprzedaży, ale zamierzamy dalej prowadzić naszą działalność — mówi właściciel showroomu TesladlaCiebie.pl Marcin Stefański. - Liczymy w tym przypadku m.in. na dystrybucję używanych modeli, czyli coś, od czego zaczynaliśmy, a naszą przewagą nad oficjalnym przedstawicielem będzie fakt, że klienci będą mogli wybierać między pojazdami, także nowymi, które będą dostępne od ręki – dodaje.

-W 2018 roku udało nam się sprzedać kilkanaście Tesli, jednak zeszły rok zakończyliśmy już z wynikiem ok. 50 sztuk, z czego zdecydowanie największym wzięciem cieszył się Model 3 – zdradza w rozmowie Marcin Stefański.

Praca w Tesli nie tylko w salonie

Oprócz tego Tesla poszukuje również w stolicy m.in. doradcy serwisowego oraz mechanika serwisu. Co więcej, oferty skierowane do Polaków czekają nie tylko w Warszawie. W zeszłym tygodniu Tesla rozpoczęła poszukiwania rekrutera pracowników do Gigafactory, która niebawem stanie nieopodal Berlina.

Wśród wymogów widniała znajomość języka polskiego, co oznacza, że Tesla planuje wykorzystać niewielką odległość (ok. 70 km) między fabryką a granicą polsko-niemiecką i zamierza przy produkcji zatrudniać także specjalistów z Polski.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)