Tesla wstrzymuje zamówienia na Cybertrucka poza Ameryką. Popyt przerósł oczekiwania

Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania
Liczba chętnych przerosła najśmielsze oczekiwania
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński

18.05.2022 10:29, aktual.: 10.03.2023 13:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z planem, produkcja Cybertrucka ma wystartować w pierwszym kwartale 2023 roku. Już dziś jednak wiadomo, że popyt przerośnie podaż. W związku z tym producent zdecydował się wstrzymać przyjmowanie zamówień z zewnętrznych rynków.

Jeśli nie mieszkasz w Meksyku, USA czy Kanadzie, nie zamówisz nowego Cybertrucka — wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego na stronie internetowej Tesli. Producent, który powoli przygotowuje się do startu produkcji elektrycznego pickupa, obawia się, że nie podoła większej liczbie zamówień.

– Mamy więcej zamówień na Cybertrucka, niż jesteśmy w stanie zrealizować w pierwszych trzech latach od rozpoczęcia produkcji – powiedział szef Tesli Elon Musk na niedawnej konferencji FT Future of the Car 2022.

Dodał wówczas, że Tesla może wstrzymać przyjmowanie zamówień na niektóre modele, ponieważ popyt przekroczył możliwości produkcyjne w "absurdalnym stopniu". Jak widać, słowa szybko przeszły w czyny. Pytanie co na to potencjalni klienci spoza Ameryki, którzy nie zdążyli złożyć zamówień?

Cóż, muszą poczekać na zmianę decyzji. Zresztą oczekiwanie to uczucie dobrze znane chętnym na Cybertrucka. Warto wspomnieć, że premiera miała miejsce jesienią 2019 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja ruszy ponad trzy lata później. Jeśli dodamy do tego kolejne trzy lata w produkcji zapowiadane przez Muska, może się okazać, że Cybertruck to propozycja dla wyjątkowo cierpliwych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)