Tesla wstrzymuje zamówienia na Model S i Model X w Europie. USA priorytetem

Tesla wstrzymuje zamówienia na Model S i Model X w Europie. USA priorytetem

Opóźnienia dotyczą głównie Modelu S oraz Modelu X
Opóźnienia dotyczą głównie Modelu S oraz Modelu X
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
11.12.2021 10:53, aktualizacja: 10.03.2023 14:31

Tesla nie nadąża z realizacją zamówień, co wymusiło wstrzymanie sprzedaży niektórych modeli na rynkach, które nie są kluczowe. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez producenta, Model S i Model X na razie będą oferowane tylko w Ameryce Północnej.

Decyzję ogłoszono 10 grudnia 2021 roku. Na jej mocy wstrzymano przyjmowanie zamówień na nowe egzemplarze Modelu X oraz Modelu S poza Ameryką Północną. Oznacza to, że klienci z Europy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Jak donosi portal Electrek — nawet do drugiej połowy 2022 roku.

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą maila rozesłanego do europejskich klientów zainteresowanych zakupem Modelu S i Modelu X. "By maksymalnie przyspieszyć realizację istniejących zamówień, w tym zamówień na Model X, obecnie nie przyjmujemy już nowych zamówień na Model S i Model X poza rynkiem Ameryki Północnej".

Wszystko wskazuje na to, że Tesla ma spore opóźnienia w produkcji wspomnianych modeli. To zapewne częściowo wynik zawirowań z półprzewodnikami, pandemii i wstrzymania produkcji w styczniu 2021 roku, w celu aktualizacji oferty S i X.

Od kilku miesięcy producent przyjmował nowe zamówienia — odświeżony Model S zaczął opuszczać fabryki w czerwcu, a Model X — w październiku. Najwyraźniej jednak nie udało się nadrobić zaległości, stąd decyzja o czasowym ograniczeniu oferty do kluczowego rynku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)