TestyAudiTest: Audi Q4 e-tron - zobacz, dokąd zmierza motoryzacja

Test: Audi Q4 e-tron - zobacz, dokąd zmierza motoryzacja

Maciej Gomułka
14.01.2022 11:04, aktualizacja: 23.11.2022 13:07

Każdy, kto obserwuje rynek motoryzacyjny, może zastanawiać się, jak będzie on wyglądać za kilka lat. Zmiany są nieuniknione, a niektóre modele bardzo wyraźnie pokazują ich kierunek. Jednym z takich aut jest Audi Q4 e-tron.

Audi Q4 e-tron - test wideo

Do niedawna samochód elektryczny wzbudzał ogromne zainteresowanie z uwagi na jego nietypowy rodzaj zasilania. Obecnie większość producentów ma w swojej ofercie auta bezemisyjne, dlatego wyścig między koncernami rozgrywa się na płaszczyźnie zaawansowania technologicznego, które ułatwia korzystanie z samochodu na co dzień.

Audi Q4 e-tron jest naszpikowane elektroniką, która ma ułatwiać życie oraz dbać o nasze bezpieczeństwo. Moim zdaniem jednak niektóre systemy asystujące zbyt mocno chcą ingerować w jazdę i spokojnie można by było sobie bez nich poradzić. O czym mówię? Zobaczcie w filmie.

Ten model dobrze sprawdzi się jako samochód do jazdy na co dzień. Jest przestronny, nieźle wykonany i ma sensowny zasięg. Należy pamiętać, że deklarowany przez producenta maksymalny dystans możliwy do pokonania, jest osiągalny przez kierowcę, jednak wymaga to wielu wyrzeczeń i idealnych wręcz warunków drogowych i atmosferycznych. Jeśli ktoś liczy, że przejedzie tym samochodem autostradowy dystans ponad 500 km zimą, niestety musi poczekać do lata i poszukać drogi, na której będzie mógł utrzymać stałą prędkość na poziomie 70 km/h. Wtedy to ma szansę się udać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)