Test: LEVC TX - londyńska taksówka

Test: LEVC TX - londyńska taksówka

Maciej Gomułka
08.03.2022 09:24, aktualizacja: 10.10.2022 09:47

Są takie samochody, które przez dekady obecności na rynku zyskały ponad przeciętną rozpoznawalność. To takie modele jak Porsche 911, Mercedes G-klasa czy nieprodukowany już Garbus. Samochód, który jest bohaterem dzisiejszego odcinka, również może pochwalić się silnie zakorzenionym w świadomości ludzi wizerunkiem. To londyńska taksówka.

LEVC TX - test

Na przestrzeni lat było kilku producentów, którzy dostarczali ten konkretny typ samochodu dla firm przewozowych. Mimo że auta trochę się od siebie różniły, to koncepcja zawsze była podobna. Aktualnie produkcją zajmuje się koncern Geely, który sprzedaje ten pojazd pod marką LEVC (London Electric Vehicle Company).

Samochód napędzany jest tylko i wyłącznie przez silnik elektryczny, który wprawia w ruch tylne koła, przekazując do 150 KM i 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. To niedużo biorąc pod uwagę masę pojazdu, która wynosi około 2300 kg. Pod maską obecny jest też trzycylindrowy silnik spalinowy o pojemności 1,5, który pełni funkcję generatora prądu. Ten model to hybryda typu plug-in, dlatego po naładowaniu będziemy mogli przejechać przynajmniej kilkadziesiąt kilometrów bez angażowania jednostki spalinowej.

LEVC TX jest wielkości SUV-a i pomieści 7 osób (razem z kierowcą). Miejsca jest sporo, jednak fotele dla pasażerów są przewidziane raczej na podróże krótkodystansowe i to z niewielkimi bagażami, bowiem domyślna przestrzeń ładunkowa znajduje się obok kierowcy w miejscu, gdzie powinien być fotel pasażera. Chcesz dowiedzieć się więcej o tym egzotycznym samochodzie? Zapraszamy do oglądania!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)