Nowy SUV jest hitem. Volvo nie wyrabia się z produkcją

Volvo EX90
Volvo EX90
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Volvo
Kamil Niewiński

27.04.2023 22:04, aktual.: 29.04.2023 13:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Volvo EX90 cieszy się o wiele większym wzięciem klientów, niż było to zakładane. Sukces jednak wcale nie przekłada się na same pozytywne nastroje - szwedzki producent najzwyczajniej w świecie nie wyrabia z produkcją nowych egzemplarzy.

Volvo EX90 jest tak naprawdę elektrycznym następcą modelu XC90, choć ten oczywiście nadal jest dostępny w sprzedaży. To jednak model na prąd może być teraz nazywany flagowcem marki. Ciekawy design, siedem miejsce, a także najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa - to ma gwarantować klientom ten masywny SUV. Jak widać, potencjalnym kupcom nie trzeba było tego powtarzać dwa razy.

Serwis Motor1 ujawnił, że Volvo musiało chwilowo wstrzymać możliwość rezerwacji swojego elektrycznego SUV-a. Bardzo ciepłe przyjęcie i gigantyczne zainteresowanie, jak opisuje to szwedzka marka, przerosło możliwości produkcyjne firmy, przez co chwilowo nie są w stanie przyjąć większej liczby zamówień. Volvo jednak uspokaja - możliwość rezerwowania EX90 powinna wrócić już wkrótce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Volvo EX90 jest dostępne w dwóch odmianach silnikowych. Słabsza jednostka jest w stanie wygenerować 408 KM, zaś ta mocniejsza - aż 517 KM. Flagowy SUV gwarantuje również zasięg na poziomie prawie 600 km, a także obsługuje on ładowanie z maksymalną mocą nawet 250 kW. W swojej słabszej odmianie samochód ten, przed wstrzymaniem sprzedaży, kosztował minimum 479 900 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)