Audi E-Tron Sportback w oficjalnej zapowiedzi tuż przed debiutem na LA Auto Show

Audi E-Tron Sportback w oficjalnej zapowiedzi tuż przed debiutem na LA Auto Show

Milion małych lusterek w jednym reflektorze pozwala na precyzyjne sterowanie strumieniem świetlnym.
Milion małych lusterek w jednym reflektorze pozwala na precyzyjne sterowanie strumieniem świetlnym.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
15.11.2019 09:22, aktualizacja: 13.03.2023 13:46

Elektryczne Audi E-Tron już niebawem doczeka się dynamiczniej wystylizowanej wersji Sportback. Auto zadebiutuje podczas tegorocznego salonu w Los Angeles, który rozpocznie się 22 listopada 2019 roku. E-Tron Sportback będzie pierwszym seryjnie produkowanym samochodem z autorskim oświetleniem Digital Matrix.

Audi E-Tron jest bez wątpienia bardzo udanym modelem, który jak na auto elektryczne nie może narzekać na brak popularności. To jednak duży SUV, którego design może wydawać się niektórym zbyt ociężały. Z myślą o klientach poszukujących bardziej dynamicznych linii, Audi zaprojektowało odmianę Sportback.

Pod względem technicznym nie będzie się ona znacząco różnić od standardowego E-Trona. Ma wykorzystywać dokładnie ten sam elektryczny napęd oparty na dwóch silnikach o łącznej mocy systemowej 408 KM. To wystarczy, bo osiągać setkę w 5,7 sekundy i rozpędzać się do 200 km/h. Osiągi Sportbacka powinny być niemal identyczne.

Największe różnice będą zapewne dotyczyć kształtu tylnej części nadwozia, która zostanie wystylizowana bardziej sportowo zapewne kosztem przestrzeni nad głowami pasażerów oraz pojemności bagażnika. Istnieje jednak wiele aut o podobnym charakterze, które klienci wybierają chętnie pomimo ewentualnych niedogodności.

Największą nowością, jaką przyniesie E-Tron Sportback, będą reflektory Digital Matrix, wykorzystujące około milion malutkich luster umożliwiających bardzo precyzyjne sterowanie źródłem światła. To kolejna ewolucja oświetlenia matrycowego, stale rozwijanego przez niemiecką markę. Jego najnowsze wcielenie ma zapewnić maksymalną widoczność w każdych warunkach bez ryzyka oślepienia kierowców jadących z naprzeciwka.

Więcej szczegółów dotyczących drugiego już wariantu Audi E-Tron poznamy jeszcze w listopadzie 2019 roku. Nie zdziwimy się, jeśli z uwagi na atrakcyjniejszą stylistykę będzie to odmiana wybierana chętniej od standardowej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)