Prototypy polskiego elektryka zadebiutują 28 lipca. Na razie zobaczyliśmy ilustracje

Prototypy polskiego elektryka zadebiutują 28 lipca. Na razie zobaczyliśmy ilustracje

Jak bardzo szkice będą podobne do rzeczywistego modelu dowiemy się już 28 lipca
Jak bardzo szkice będą podobne do rzeczywistego modelu dowiemy się już 28 lipca
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
23.07.2020 12:13, aktualizacja: 13.03.2023 13:04

We wtorek 28 lipca poznamy nową markę polskich samochodów elektrycznych oraz prototypy pierwszych 2 modeli. Choć od lat z różnych stron dochodzą nas informacje o nieudanym odrodzeniu polskiego przemysłu motoryzacyjnego, tym razem może być inaczej. Kilka dni przed premierą pokazano wstępne szkice auta.

Na dobrą sprawę po upadku FSO w Polsce nie powstawał żaden popularny samochód osobowy rodzimej produkcji (nie licząc dostawczo-osobowych lublinów), choć złośliwi powiedzą, że i Polonez nie był do końca polski. We wtorek 28 lipca może się to zmienić za sprawą ElectroMobility Poland, które tego dnia ma ujawnić nowe logo i nazwę polskiej marki samochodów elektrycznych oraz prototypy pierwszych modeli – hatchbacka i SUV-a.

Plany są bardzo ambitne, ponieważ spółka ma w planach rozpoczęcie masowej produkcji wspomnianych modeli. Wszelkie szczegóły przedsięwzięcia są jednak jeszcze owiane tajemnicą. Wiadomo jedynie, że przy projekcie, poza rodzimymi inżynierami i projektantami, brali udział specjaliści z Torino Design, którzy na swoim koncie mają współpracę m.in. z BMW czy nawet Ferrari.

Na kilka dni przed premierą ujawnione zostały szkice, ukazujące wstępne wizualizacje prototypów. Trzeba przyznać, że wyglądają całkiem korzystnie, choć pamiętajmy, że to tylko szkice i finalny produkt może się od nich istotnie różnić.

Wkrótce zobaczymy prototypy polskich samochodów elektrycznych
Wkrótce zobaczymy prototypy polskich samochodów elektrycznych© fot. mat. prasowe

"Naszym celem było przekazanie emocji związanych z nową odsłoną nowoczesności, w której samochód z radością zaprasza właściciela i jednocześnie chroni środowisko. Ten samochód jest całkowicie zintegrowany z krajobrazem i otoczeniem w spontaniczny, dynamiczny sposób. Spontaniczność i dynamika to cechy, jakimi charakteryzuje się dzisiaj Polska" – tłumaczy Giuliano Biasio, dyrektor kreatywny Torino Design.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)