Elektryczne Renault Megane będzie gotowe we wrześniu. Nadal jest kilka tajemnic

Elektryczne Renault Megane będzie gotowe we wrześniu. Nadal jest kilka tajemnic

Megane E-Tech Electric już niebawem zrzuci kamuflaż
Megane E-Tech Electric już niebawem zrzuci kamuflaż
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Renault
Aleksander Ruciński
08.07.2021 12:44, aktualizacja: 10.03.2023 15:39

Renault Megane E-Tech Electric zapowiedziane wcześniej konceptem eVision, zadebiutuje już we wrześniu, dokładnie podczas targów motoryzacyjnych w Monachium. Auto zapowiada się bardzo ciekawie, choć producent wciąż nie zdradził wszystkich szczegółów.

Megane E-Tech Electric - mimo nazwy, która dotychczas była zarezerwowana głównie dla kompaktów - bardziej przypomina SUV-a. Pierwsze zdjęcia pokazano już w czerwcu. Choć auto widzimy w kamuflażu pokrywającym nadwozie, trudno mieć wątpliwości, że będzie to atrakcyjnie wyglądający samochód.

Elektryczne Megane uzupełni gamę, w której znajdziemy już choćby Twingo E-Tech Electric czy popularne Zoe. Nowy SUV będzie od nich oczywiście znacznie większy i mocniejszy. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, auto oparte na platformie CMF-EV dostanie silnik o mocy 217 KM i zestaw akumulatorów o pojemności 60 kWh. Wszystko to ma przełożyć się na całkiem przyzwoite osiągi i 450 km maksymalnego zasięgu.

Póki co trudno stwierdzić, czy będzie to jedyna dostępna konfiguracja, czy może Renault planuje też alternatywne. Tajemnicą pozostaje również wyposażenie i co najważniejsze - przewidywane ceny. Więcej szczegółów powinniśmy poznać jednak już 6 września w Monachium.

Renault Megane E-Tech Concept (2021)
Renault Megane E-Tech Concept (2021)© mat. prasowe / Renault

Niewykluczone też, że auta użyte na potrzeby premiery wciąż będą egzemplarzami przedprodukcyjnymi. Rynkowy start przewiduje się bowiem dopiero w pierwszej połowie 2022 roku. Co ważne, Megane E-Tech nie będzie jedyną gwiazdą stoiska Renault. Francuski producent zapowiada bowiem także koncept 5 oraz inne zapowiedzi elektryków E-Tech.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)