#Ford Kuga

Ford Kuga

Ford Kuga to kompaktowy SUV posiadający napęd na cztery koła. Model samochodu Ford Kuga to ciekawy eksperyment, mający na celu stworzyć auto uniwersalne. Kuga łączy ze sobą właściwości vana i SUV-a, ze sportowym charakterem nadwozia coupe. Amerykańskie auto produkowane jest od 2008 roku i miało zastąpić Forda Maverick (czyli europejski model Forda Escape ).

  • Do tej pory wyszło dwie generacje Forda Kuga. Model Kuga, mający swój debiut w 2008 roku, to auto sportowo-użytkowe
  • Na zdjęciu widzimy najnowszego Forda Kuga z 2016 roku. Jest to druga generacja Kugi, po przeprowadzonym face liftingu. Facelifting Kugi II łatwo poznać po dużej atrapie chłodnicy (Przed face liftingiem grill Kugi był wąski)
  • Kuga z 2016 roku, wyposażona w silnik 2.0 TDCi, generuje moc 180 KM
  • Ford Vignale Kuga posiada najbardziej elegancką stylistykę nadwozia ze wszystkich dostępnych wersji modelu Kuga. Model Kuga Vignale łatwo rozpoznamy dzięki charakterystycznemu grillowi
  • Ford Vignale Kuga różni się od inny wariantów wyposażenia Kugi między innymi: 18-calowymi obręczami kół, biksenonowymi reflektorami adaptacyjnymi oraz przednimi i tylnymi czujnikami parkowania
  • Panel Centralny w Fordzie Kuga ST-Line
[1/6] Do tej pory wyszło dwie generacje Forda Kuga. Model Kuga, mający swój debiut w 2008 roku, to auto sportowo-użytkoweŹródło zdjęć: © [Zdjęcie](http://en.wheelsage.org/ford/kuga/87753/pictures/iqv94c/) użytkownika SRT

Ford Kuga – nowa koncepcja auta

Ford Kuga wyróżnia się odważnym wyglądem, który, przede wszystkim, charakteryzuje się dynamiczną linią i sportowym stylem. Stylistyka ta, nazywana zasadą Kinetic Design , polega na wykreowaniu sylwetki samochodu jako wyobrażenie energii w ruchu. Oryginalne kształty wyróżniają Kuge spośród wielu zwyczajnych samochodów.

Kinetic Design nie zapewnia tylko doznań estetycznych. Kuga wyróżnia się także idealnymi właściwościami jezdnymi, a komfort prowadzenia tego auta podobny jest w modelach Focus , S-MAX czy Mondeo. Ford Fuga wykorzystuje również nowoczesne technologie i gadżety, np.: innowacyjny system nawigacji Blaupunkt, wykorzystujący kolorowy wyświetlacz (7 cali), na którym możemy obserwować, co się dzieje z tyłu auta (kamerka zamontowana jest z tyłu, w klapie bagażnika).

Ford Kuga na swój pokład zabierze pięć osób, zapewniając im wysoki komfort i dużą przestrzeń. Bagażnik Kugi posiada pojemność 410 litrów (w drugiej generacji powiększono go o 96 litrów). Po złożeniu tylnych siedzeń, wielkość ta wzrastała do 1405 litrów.

Ford Kuga – jednostki napędowe

Pod maską Forda Kugi znajduję się silnik benzynowy 2,5 z turbo, generujący moc 200 KM lub diesel 2.0 generujący moc 140 i 160 KM. Jednostki te nadawały Kudze niesamowitej dynamiki. Powyższe silniki przekierowywały wygenerowaną moc na osie auta za pomocą sześciostopniowej ręcznej skrzyni biegów, pięciostopniowej i sześciostopniowej przekładni automatycznej oraz dwusprzęgłowej skrzyni Power Shift. Kuga posiada napęd na przednią oś albo na obie osie (wyłącznie w dieslu).

Kolejne lata przyniosły nowe jednostki napędowe. Był to silnik benzynowy Eco Boost 1.5 generujący moc 150 albo 182 KM oraz diesel 2.0 generujący moc 150 i 180 KM. Napęd na wszystkie koła może występować w obu silnikach wysokoprężnych oraz w benzyniaku o mocy 182 KM.

Ostatnim, jak na razie, dodanym do modelu Kuga silnikiem, jest silnik wysokoprężny TDCi 1.5, generujący moc 120 KM.

Cena Forda Kuga z salonu waha się między 90 000, a 172 000 złotych.