Ford Kuga Plug-in Hybrid może się zapalić. Producent wstrzymał sprzedaż i ogłosił akcję serwisową

Ford Kuga Plug-in Hybrid może się zapalić. Producent wstrzymał sprzedaż i ogłosił akcję serwisową

Kuga PHEV to udany model, który szybko stał się najpopularniejszym plug-inem w Europie.
Kuga PHEV to udany model, który szybko stał się najpopularniejszym plug-inem w Europie.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Lubczański
Aleksander Ruciński
13.08.2020 07:11, aktualizacja: 13.03.2023 13:01

Ford Kuga w wersji plug-in hybrid został ciepło przyjęty przez klientów. Niestety, producent musiał wstrzymać sprzedaż. Wszystko z powodu ryzyka wystąpienia samozapłonu. Problem dotyczy także 27 egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Ogłoszono już akcję serwisową.

Jak się okazuje, akumulator nowej Kugi Plug-in Hybrid mogą przegrzewać się podczas ładowania. Pierwsze doniesienia o problemach dotarły z USA i Wielkiej Brytanii, choć problem dotyczy także egzemplarzy sprzedanych w Polsce. Na szczęście jest ich niewiele, bo tylko 27.

Przedstawiciele Ford Polska poinformowali nas o tymczasowym wstrzymaniu sprzedaży modelu Kuga plug-in hybrid i ogłoszeniu akcji serwisowej. Właściciele zagrożonych egzemplarzy zostaną wezwani do warsztatu w celu wprowadzenia poprawek konstrukcyjnych w postaci nowego elementu z dodatkowym kanałem chłodzącym. Rozwiązanie to ma wyeliminować problem przegrzewających się akumulatorów.

Do czasu wdrożenia poprawek zaleca się nieładowanie pojazdu i korzystanie z trybu jazdy Auto EV, który optymalnie zarządza dystrybucją energii nie obciążając zanadto akumulatorów. Warto zauważyć, że producent zareagował zdecydowanie i szybko, a w ujawnionych kilku przypadkach samozapłonu nikt nie odniósł obrażeń.

Pozostaje pytanie, czy problemy wpłyną na zainteresowanie klientów modelem, który krótko po premierze stał się najpopularniejszą hybrydą plug-in w Europie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)