GT X-Over będzie nowym, elektrycznym modelem Alpine. Francuzi podali datę

GT X‑Over będzie nowym, elektrycznym modelem Alpine. Francuzi podali datę

Szkic Alpine GT X-Over
Szkic Alpine GT X-Over
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Alpine
Filip Buliński
31.01.2022 07:56, aktualizacja: 10.03.2023 14:20

W zeszłym roku koncern Renault ogłosił odważne plany dotyczące przyszłości niedawno odrodzonej marki Alpine. Pierwszy z modeli, który otworzy nowy rozdział w historii producenta, będzie nazywał się GT X-Over i pojawi się w 2025 r.

Zapewne nie wszystkim spodobały się zapowiedzi Luki de Meo, który w zeszłym roku ogłosił plan elektryfikacji Alpine. Jednocześnie marka stanie się flagowym produktem koncernu, a do 2026 r. w ofercie mają pojawić się trzy nowe modele.

Podczas ostatniego spotkania w fabryce, w którym uczestniczył także francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire, podano więcej szczegółów na temat pierwszej z nowości. Będzie nazywać się GT X-Over, a produkcja rozpocznie się w 2025 r. w fabryce Alpine w Dieppe.

Jak sama nazwa wskazuje, najprawdopodobniej będzie to zapowiadany, elektryczny crossover. Zostanie zbudowany na platformie CMF-EV, na której bazuje także m.in. Nissan Ariya, a wkrótce rozpocznie się dostosowanie fabryki do jego montażu. Jednocześnie Francuzi zapewniają, że modelowi nie będzie brakowało sportowego zacięcia i ducha marki Alpine.

Oprócz tego mają pojawić się także hot-hatch oraz następca A110. Rzecz jasna wszystkie elektryczne, a ten ostatni powstanie we współpracy z Lotusem. Przy okazji całego wydarzenia, ogłoszono także nową nazwę dla fabryki Alpine w Dieppe, która przyjmie imię Jeana Rédélé – założyciela marki.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać na kolejne informacje dotyczące GT X-Over oraz pozostałych modeli, które otworzą nowy rozdział w historii Alpine.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)