Hans Zimmer przedłuża współpracę z BMW. Będzie komponował dźwięki dla aut elektrycznych

Hans Zimmer i Renzo Vitale będą odpowiedzialni za projekt BMW IconicSounds Electric
Hans Zimmer i Renzo Vitale będą odpowiedzialni za projekt BMW IconicSounds Electric
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński

26.11.2019 16:33, aktual.: 13.03.2023 13:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Motoryzacyjni puryści zarzucają autom elektrycznym, że są nudne i bez duszy, ponieważ poruszają się niemal bezszelestnie, a ich dźwięk nie jeży włosów na głowie, w przeciwieństwie do soczystego ryku V8. Być może niedługo się to zmieni, ponieważ BMW oficjalnie potwierdziło, że Hans Zimmer będzie komponował ścieżki dźwiękowe do nowych BMW, które zadbają o slangową radość z jazdy.

Współpraca Hansa Zimmera z BMW nie jest niczym nowym. Dotychczas utalentowany niemiecki kompozytor wraz z inżynierem akustycznym BMW Renzo Vitale, odpowiedzialny był za stworzenie ścieżki dźwiękowej dla BMW Vision M Next.

Teraz obaj muzycy będą opracowywali wspólnie także dźwięki, które już od przyszłego roku mają zagościć na pokładzie modeli BMW. Poza odgłosem "odpalenia" silnika elektrycznego Zimmer i Vitale zajmą się brzmieniem, które towarzyszy przyspieszaniu oraz hamowaniu. Cały projekt nosi nazwę BMW IconicSounds Electric.

Hans Zimmer niedawno skomponował ścieżkę dźwiękową dla konceptu BMW Vision M Next
Hans Zimmer niedawno skomponował ścieżkę dźwiękową dla konceptu BMW Vision M Next© fot. mat. prasowe

Podczas gdy dla jednych cisza podczas podróży jest dużym atutem i bardzo cenią ją sobie podczas jazdy, dla innych dźwięk silnika jest nieodłącznym elementem prowadzenia samochodu. Niezależnie jednak od preferencji, bezszelestne poruszanie się może zagrażać bezpieczeństwu pieszych, którzy mogą nie zauważyć zbliżającego się pojazdu. Dlatego oprócz doznań akustycznych dla kierowcy i pasażerów, powstaną także specjalne dźwięki informujące pieszego o zbliżającym się pojeździe.

"Dźwięki naszych samochodów, towarzyszyły i zachwycały miliony ludzi od lat. Cieszymy się z wyjątkowej okazji zaprojektowania wraz z Hansem Zimmerem akustycznego świata elektromobilności BMW, a tym samym z naładowania emocjami przyszłych klientów na całym świecie oraz ze zdefiniowania na nowo radości z jazdy" – powiedział Stefan Ponikva, członek zarządu BMW.

Efekty pracy Hansa Zimmera i Renzo Vitale poznamy już w przyszłym roku
Efekty pracy Hansa Zimmera i Renzo Vitale poznamy już w przyszłym roku© fot. mat. prasowe

Hans Zimmer podchodzi do sprawy nie tylko zawodowo, ale także osobiście. Wspomina, że gdy był mały, w jego rodzinie było właśnie BMW. Doskonale pamięta odgłos silnika, gdy jego mama wracała do domu, przez co dźwięk ten kojarzy mu się z czymś przyjemnym. W swojej pracy chciałby te pozytywne emocje przekazać innym użytkownikom, by w BMW czuli się jak w domu.

Pierwsze auta z efektem pracy Hansa Zimmera i Renzo Vitale mają wyjechać na ulice już w 2020 roku. Jesteśmy bardzo ciekawi ścieżki dźwiękowej, którą skomponuje utalentowany kompozytor.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)