ID.3 doczeka się wersji cabrio? Volkswagen chce być pierwszy

ID.3 doczeka się wersji cabrio? Volkswagen chce być pierwszy

Wygląda całkiem nieźle.
Wygląda całkiem nieźle.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen
Aleksander Ruciński
01.03.2021 13:07, aktualizacja: 13.03.2023 10:05

Szef marki VW Ralf Brandstätter podgrzał atmosferę, publikując wizualizacje nowej wersji elektrycznego ID.3. Mowa o grafikach przedstawiających model w odkrytym wydaniu. Jeśli Niemcy zdecydują się na produkcję, stworzą nową niszę elektrycznych, czteromiejscowych kabrioletów.

ID.3 to pierwszy model Volkswagena zaprojektowany od podstaw jako auto elektryczne. Standardowo jest to kompaktowy hatchback. Wiele wskazuje jednak, że auto może doczekać się również wersji cabrio. Oliwy do ognia dolał sam szef marki, Ralf Brandstätter, który w mediach społecznościowych opublikował wizualizacje takiego wariantu.

Nie potwierdził przy tym, czy auto jest już gotowe, ani czy pojawi się wersja produkcyjna. Przyznał jednak, że marka bada rynek i reakcje potencjalnych klientów. Jeśli te będą rokować na ewentualny sukces, auto być może pojawi się w oficjalnej sprzedaży.

Jeśli Volkswagenowi udałoby się przepchnąć ten projekt, byłby to pierwszy przedstawiciel nowej niszy czteromiejscowych elektrycznych aut bez dachu. Plusem dla Niemców z pewnością jest niewielka liczba konkurentów nie tylko w segmencie pojazdów zasilanych prądem, ale w ogóle, bowiem populacja kabrioletów sukcesywnie spada.

Volkswagen ID.3 Cabriolet Concept (2021)
Volkswagen ID.3 Cabriolet Concept (2021)© mat. prasowe / Volkswagen

Warto odnotować, że pojazd przedstawiony na wizualizacjach prezentuje się naprawdę zgrabnie. I choć zapewne nie byłby tak praktyczny jak zamknięte wydanie, mogłoby znaleźć się kilku chętnych na taką wersję. Jeśli faktycznie coś jest na rzeczy, niebawem powinniśmy poznać więcej szczegółów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)