Jaguar EV-Type - producent zarejestrował nazwę dla nowego modelu

Jaguar EV-Type - producent zarejestrował nazwę dla nowego modelu

Jaguar C-X75 Concept (zdjęcie poglądowe)
Jaguar C-X75 Concept (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Aleksander Ruciński
07.07.2020 09:30, aktualizacja: 13.03.2023 13:07

Wszystko wskazuje na to, że Jaguar szykuje kolejny elektryczny model. Do crossovera I-Pace najprawdopodobniej dołączy EV-Type - taką bowiem nazwę niedawno zastrzegł Jaguar. Czego powinniśmy się spodziewać?

Choć nikt jeszcze oficjalnie tego nie powiedział, jest wielce prawdopodobne, że EV oznacza w tym wypadku skrót od Electric Vehicle (ang. "samochód elektryczny"). Nietrudno też zauważyć wspaniałe nawiązanie do jednego z najbardziej kultowych jaguarów, jakim był oczywiście E-Type.

Czy oznacza to powrót nowego, sportowego modelu zasilanego prądem? Brytyjskie media motoryzacyjne spekulują na ten temat, słusznie zauważając, że Brytyjczycy nie przedstawili jeszcze następcy modelu F-Type. Kto wie? Może będzie nim właśnie EV-Type? Choć fani marki zapewne liczą po cichu, że elektryczny napęd nie będzie jedynym wariantem.

Poza tym następcy F-Type'a raczej nie zobaczymy jeszcze długo, z uwagi na to, że auto niedawno przeszło facelifting. Jeśli dodamy do tego fakt, że Jaguar dopiero co zarejestrował nową nazwę, nie ma co liczyć, że wszystko rozstrzygnie się wcześniej niż za kilka dobrych lat.

Mimo to możemy być prawie pewni, że I-Pace dostanie elektryczne rodzeństwo. Trudno się temu dziwić, gdyż Jag, podobnie jak większość współczesnych marek, uczestniczy w procesie rozwoju elektromobilności. Co więcej, model I-Pace okazał się nad wyraz udany i doceniany przez klientów, co może zachęcać Brytyjczyków do prób powtórzenia sukcesu w innych segmentach rynku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)