Koniec silników spalinowych. Kultowa marka wygasza produkcję

Koniec silników spalinowych. Kultowa marka wygasza produkcję

Silnik Jaguara
Silnik Jaguara
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | JLR
Marcin Łobodziński
05.03.2024 10:33, aktualizacja: 05.03.2024 12:00

Joe Eberhardt, dyrektor generalny Jaguar Land Rover na Amerykę Północną powiedział o przejściu fabryk silników Jaguara na produkcję napędów elektrycznych od czerwca 2024 roku. To początek końca pewnej ery brytyjskiej marki.

Informację taką podał magazyn Road & Track, którego dziennikarz rozmawiał z Joe Eberhardtem, dyrektorem JLR na Amerykę Północną. Ten powiedział, że od czerwca planuje się płynne przestawianie linii produkcyjnych na samochody elektryczne. Ma to wyglądać w taki sposób, by dealerom nie zabrakło samochodów spalinowych do momentu, aż fabryki osiągną pełną wydajność produkcji aut elektrycznych.

Trzy modele Jaguara, które będą produkowane do czerwca, to F-Pace, E-Pace oraz XF. Na początku przyszłego roku zakończy się także produkcja elektrycznego modelu I-Pace. Natomiast po zakończeniu produkcji modeli F-Type, XF oraz XE, fabryka, w której są wytwarzane zacznie produkować nadwozia do wszystkich przyszłych modeli Jaguara.

JLR przedstawił też plan wdrożenia nowych modeli, zaczynając od sportowego GT, który zadebiutuje pod koniec 2024 roku. Pod koniec 2025 roku pojawi się kolejny model, a trzeci rok później.

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy zakończy się sprzedaż modeli spalinowych, nie przekazano także informacji, ile ich zostanie wyprodukowanych. Niemniej czuć już powiew nowej ery w marce Jaguar. Powiew elektromobilności, która powoli wykurza samochody spalinowe.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)