Mercedes-AMG One bez tajemnic. Zajrzałem pod maskę i dowiedziałem się, ilu Polaków go kupiło

Mateusz Żuchowski

09.06.2022 09:07, aktual.: 30.09.2022 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mercedes-AMG One to najbardziej niezwykły projekt, z którym zmierzył się w swojej 55-letniej historii sportowy dział Mercedesa. Wprowadzenie wartego kilkanaście milionów złotych samochodu było wielokrotnie opóźniane. Po bliższym kontakcie dowiedziałem się dlaczego.

Zaprezentowany po raz pierwszy w 2017 roku model w końcu wchodzi do produkcji. Dysponujący mocą aż 1063 KM supersamochód zostanie zbudowany łącznie w zaledwie 275 egzemplarzach. Pierwsze z nich są już dostarczane do klientów, również tych z Polski.

Podczas wizyty na torze Monteblanco w Hiszpanii udało mi się zobaczyć ten niesamowity pojazd na żywo oraz porozmawiać z jego twórcami. Liczby nie są w stanie oddać unikatowości i złożoności rozwiązań zastosowanych w tej konstrukcji. Jeszcze żaden samochód nie był nigdy tak blisko uzyskania tytułu "bolidu Formuły 1 na drogi".

Ze służbowym autem Lewisa Hamiltona i George'a Russella dzieli on nawet wysokoobrotowy motor o pojemności 1,6 litra, wydatnie wspierany tutaj przez aż cztery silniki elektryczne. Więcej o tym napędzie oraz pozostałych patentach zastosowanych pod maską opowiadam w powyższym filmie. Udało mi się je poznać dzięki niepowtarzalnej szansie konfrontacji z tym modelem podczas prywatnej prapremiery.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)