Nowy patent od Forda. Chcą montować zapasowe baterie na dachu

Nowy patent od Forda. Chcą montować zapasowe baterie na dachu

Zdaniem internautów innowacyjna bateria ma być montowana m.in. na fordzie bronco
Zdaniem internautów innowacyjna bateria ma być montowana m.in. na fordzie bronco
Źródło zdjęć: © GETTY | Didier Messens
18.06.2023 13:20

Projekt Forda zakłada dodatkową baterię, która może być przydatna w miejscach, gdzie trudno o ładowarkę do samochodu elektrycznego.

Patent przedstawia mechanizm zaprojektowany w celu zapewnienia dodatkowej mocy i zasięgu pojazdom elektrycznym, gdy główny akumulator jest wyczerpany. Jest to system modułowy, który ma być kompatybilny z różnymi modelami pojazdów elektrycznych i, przynajmniej zgodnie z opisem, prosty w utrzymaniu i modernizacji. Jednostki są ułożone w tak, aby zapewnić jak największą pojemność.

Zdaniem producenta dodatkowa ładowarka może przydać się m.in. na kempingu
Zdaniem producenta dodatkowa ładowarka może przydać się m.in. na kempingu© U.S. Patent and Trademark Office

Na rysunkach akumulator zamontowany jest na dachu pojazdu, który zdaniem internautów przypomina Forda Bronco. We wniosku patentowym wyjaśniono, że akumulator można wyjąć, co może oznaczać, że pakiet nie będzie miał zbyt dużych pojemności i może ważyć tyle, ile większość bagażników dachowych jest w stanie utrzymać.

Zgodnie z patentem Forda zestaw jest elastyczny i może być używany do transportu innych przedmiotów, takich jak torby bagażowe, kajak itp. Producent podał przykład, że np. jadąc na kemping na którym nie ma łatwo dostępnych ładowarek do pojazdów elektrycznych, można zamiast tego użyć akumulatora zapasowego montowanego na dachu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)