Nowy samochód prosto z Lidla. Niemiecki dyskont rozpoczyna sprzedaż

Nowy samochód prosto z Lidla. Niemiecki dyskont rozpoczyna sprzedaż

Auto elektryczne z Lidla
Auto elektryczne z Lidla
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Elaris
Aleksander Ruciński
06.07.2022 09:45, aktualizacja: 10.03.2023 13:49

Lidl już dawno przestał być firmą oferującą wyłącznie produkty spożywcze. W internetowym sklepie niemieckiej sieci można przebierać także w narzędziach, sprzęcie AGD i... samochodach. Do oferty dyskontu dołącza właśnie elektryczny Elaris Finn.

To mały, miejski elektryk zdolny zabrać na pokład dwie osoby i 229 litrów bagażu. Wymiarami plasuje się w segmencie A, choć niska moc i zasięg sprawiają, że nie jest to auto dla każdego. Pod dość nijako zaprojektowanym nadwoziem znajdziemy silnik generujący 47,6 KM, zasilany akumulatorem o pojemności 32 kWh.

Standardowo dostaniemy złącze CCS pozwalające na ładowanie mocą 30 kW. Obsługiwany jest także prąd przemienny 11 kW. Pełna bateria pozwala pokonać do 200 km wg cyklu pomiarowego NEDC. Niestety ci, którzy uważają, że te niezbyt atrakcyjne parametry przełożą się chociaż na atrakcyjną cenę, są w błędzie.

Najem Elarisa Finn za pośrednictwem Lidla ma kosztować w Niemczech 222 euro miesięcznie, w umowie na 12 miesięcy z limitem do 10 tys. km. Każdy kolejny kilometr oznacza dodatkową opłatę. Chińska konstrukcja ma być dostępna także w standardowej sprzedaży. Producent mówi o cenie 23 900 euro, co w przeliczeniu daje jakieś 117 tys. zł.

Elaris Finn
Elaris Finn© mat. prasowe / Elaris

Trudno więc określić ofertę mianem wyjątkowo atrakcyjnej. Czy będą chętni? Czas pokaże. Produkcja ma wystartować jesienią 2022 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)