Tesla Model S Plaid+ nie powstanie, bo zwykła jest wystarczająco dobra - twierdzi Elon Musk

Tesla Model S Plaid+ nie powstanie, bo zwykła jest wystarczająco dobra - twierdzi Elon Musk

Miało być "na bogato", lecz będzie nieco biedniej.
Miało być "na bogato", lecz będzie nieco biedniej.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Tesla
Aleksander Ruciński
07.06.2021 10:34, aktualizacja: 10.03.2023 15:44

Nie będzie tesli z plusem. Mimo wcześniejszych, szumnych zapowiedzi, Model S Plaid+ nie trafi do produkcji. Fani marki i wielbiciele topowych wersji mogą być zawiedzeni. Całej reszcie raczej nie zrobi to wielkiej różnicy.

Ci, którzy w miarę regularnie śledzą ruchy Tesli, zapewne zdążyli już przyzwyczaić się do opóźnień, zmian planów czy rozbieżności pomiędzy obietnicami a rzeczywistością. Model S Plaid+ nie będzie tu wyjątkiem. Topowe wydanie amerykańskiego elektryka - mimo wcześniejszych zapowiedzi - nie trafi na rynek. Powód, przynajmniej ten oficjalny, jest dość banalny. "Nie ma takiej potrzeby, gdyż Plaid jest wystarczająco dobry" - napisał Elon Musk na Twitterze.

Niezależnie od rzeczywistych przyczyn, trudno nie zgodzić się z szefem Tesli, gdyż "standardowy" Plaid podobno przyspiesza do setki w czasie 1,99 sekundy i zapewnia nawet 620 km zasięgu. Jak na elektryka są to naprawdę imponujące wartości. Oczekujący na "plusa" mogą być jednak rozczarowani. Tym bardziej że Tesla kusiła zapowiedziami 830-kilometrowego zasięgu i jeszcze lepszego przyspieszenia. Chętni, by sprawdzić to na własnej skórze, będą musieli zadowolić się słabszym wydaniem.

Jesteście zdziwieni? Ja nie, bo podobnych "wpadek" z udziałem Tesli było już naprawdę sporo. Wygląda na to, że marketing znów wziął górę nad zdrowym rozsądkiem, a bańka dmuchana od kilku miesięcy pękła, pozostawiając po sobie niezbyt przyjemną aurę. Wątpliwe jednak, by odbiło się to na wynikach sprzedaży. W końcu zwykły Plaid "jest wystarczająco dobry".

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)