Xiaomi i Baojun łączą siły prezentując elektryczny model E300

Xiaomi i Baojun łączą siły prezentując elektryczny model E300

Baojun E300 mierzy mniej niż 300 cm długości.
Baojun E300 mierzy mniej niż 300 cm długości.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
22.09.2020 09:34, aktualizacja: 13.03.2023 12:56

Na kilka dni przed oficjalną premierą zaplanowaną na 26. salon samochodowy w Pekinie, chiński Baojun chwali się małym, elektrycznym modelem stworzonym przy współpracy z firmą technologiczną Xiaomi. Auto zaskakuje nie tylko wymiarami, ale i nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu multimediów.

Baojun E300 w kwestii wyglądu niektórym może kojarzyć się z popularnym u nas Smartem. Jest jednak od niego zauważalnie mniejszy. Pudełkowate nadwozie mierzy mniej niż 3 metry długości. W środku poza miejscem dla 2 osób udało się jednak zmieścić ciekawe technologie dostarczone przez firmę Xiaomi.

Rozwiązania składające się na "ekosystem Xiaomi" to przede wszystkim rozbudowane multimedia z możliwością sterowania głosowego XiaoAI, bezprzewodowa łączność z pojazdem pozwalająca nie tylko zdalnie kontrolować jego status, ale również uruchamiać napęd i prowadzić przy pomocy smartfona.

Możliwe będzie także z urządzeniami Xiaomi funkcjonującymi w ramach tzw. inteligentnego domu, jak np. sterowanie ładowaniem. W tym miejscu warto wspomnieć o litowo-żelazowo-fosforanowym akumulatorze, który ma przyzwoite 30 kWh pojemności.

Taka wartość przekłada się na maksymalny zasięg na poziomie 305 km zgodnie z cyklem pomiarowym NEDC. Taka bateria, podobnie zresztą jak 39-konny elektryczny silnik wydaje się wystarczająca do małego, elektrycznego pojazdu zaprojektowanego wyłącznie z myślą o jeździe miejskiej.

Póki co Baojun zamierza sprzedawać E300 wyłącznie na rodzimym rynku za cenę 65800 juanów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 37 tys. zł.

Obraz
© mat. prasowe
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)