Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe?

Czy warto kupić opony wielosezonowe?
Autokult Elektromobilność
05.06.2020 09:25, aktualizacja: 13.03.2023 13:11

Jeszcze na początku lat 90. nie istniał podział na opony zimowe oraz letnie. Każdy posiadacz samochodu inwestował w opony uniwersalne. Obecnie jednak, w związku ze sporym postępem technologicznym w zakresie mieszanek gumowych czy też projektowaniu bieżników, pojawiło się rozróżnienie.

Podział na ogumienie letnie oraz zimowe sprawił, że udało się stworzyć opony bardzo dobrze dopasowane do warunków atmosferycznych panujących na drogach. Zwiększyło się zatem bezpieczeństwo kierowców oraz ich pasażerów. Czy jednak zawsze trzeba stawiać na opony sezonowe? Sprawdzamy, kiedy opony całoroczne będą dobrym wyborem.

Czym cechują się opony całoroczne?

Postęp technologiczny dokonał również pewnych zmian w zakresie produkcji opon całorocznych. Opony te ze względu na wymaganą od nich uniwersalność są w stanie dorównać w niektórych wypadkach nawet oponom sezonowym. To czyni je coraz bardziej atrakcyjnymi w oczach potencjalnych nabywców. Cechują się one przede wszystkim dobrymi właściwościami jezdnymi w dużym zakresie temperatur, obejmującym zarówno minusowe temperatury, jak i upalne lato. Wiele modeli tego typu opon posiada świetne parametry. Wyróżniają się one między innymi krótszą drogą hamowania czy też bardzo dobrą przyczepnością. W przypadku opon całorocznych trudno jest w jednym produkcie zamknąć kilkanaście najważniejszych cech. Dlatego też poszczególni producenci skupiają się na różnych rozwiązaniach, na niektóre z nich kładąc zdecydowanie większy nacisk. Dlatego przed wyborem opon całorocznych należy przede wszystkim przeanalizować swoją jazdę oraz główne potrzeby związane z ogumieniem. Opony całoroczne są jednak dedykowane przede wszystkim mniej wymagającym kierowcom, których styl jazdy zachowuje ogumienie w dobrym stanie na przestrzeni całego roku.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup opon całorocznych?

Zakup opon całorocznych pozwala przede wszystkim na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Wielu kierowców inwestuje w opony zimowe oraz letnie niższej klasy, ponieważ na takie właśnie pozwala im budżet. Takie rozwiązanie jednak nie sprawdza się w dłuższej perspektywie czasowej, ponieważ opony tego typu szybko się zużywają. Opony całoroczne pozwalają na korzystanie z nich cały rok, choć oczywiście trzeba zapłacić za nie więcej. Przy zrównoważonej jeździe są one w stanie posłużyć przez długi okres. Nie trzeba ich regularnie wymieniać, a tym samym stawiać się u wulkanizatora i ponosić dodatkowych kosztów. Zapewniają one zatem również większy komfort psychiczny i oszczędność.

Gdzie można zakupić opony całoroczne?

Wielu topowych producentów opon posiada w swojej ofercie również opony całoroczne. To natomiast wpływa na ich upowszechnienie oraz dość szeroką dostępność na rynku. Opony całoroczne można w bardzo korzystnej cenie zakupić między innymi na Ceneo.pl. To wygodna opcja, pozwalająca na dokonywanie zakupów online, bez konieczności wychodzenia z domu. W jednym momencie klient ma możliwość porównać oferty wielu sklepów, które uwzględniają również ewentualny koszt wysyłki czy też informują o darmowej dostawie. Chcąc zakupić konkretny produkt, należy jedynie kliknąć w wybrany sklep, a strona przenosi użytkownika automatycznie do wybranej oferty. Dodatkowo strona zawiera zaufane opinie użytkowników na temat poszczególnych towarów. Można zatem przed zakupem zweryfikować opinie na temat różnych modeli opon całorocznych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)