Największy VW na prąd jeszcze w tym roku. Już nie podszywa się pod konkurencję

Największy VW na prąd jeszcze w tym roku. Już nie podszywa się pod konkurencję

Koncept ID. Roomzz był punktem wyjścia dla ID.6
Koncept ID. Roomzz był punktem wyjścia dla ID.6
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Volkswagen
Aleksander Ruciński
05.02.2021 08:14, aktualizacja: 13.03.2023 10:11

ID.6 to kolejny elektryczny model Volkswagena który niebawem dołączy do oferty. W przeciwieństwie jednak do znanych już propozycji, jest naprawdę dużym autem - w prawie 5-metrowym nadwoziu zmieści się nawet 7 osób.

Pogłoski o ID.6 pojawiały się już od dłuższego czasu. Elektryczny SUV przechodził testy w bardzo nietypowym kamuflażu, za sprawą którego przypominał nieco Peugeota 5008. Volkswagen zamierza jednak skończyć z udawaniem - oficjalna premiera to kwestia tego roku. Świadczą o tym poniższe przecieki, które pojawiły się m.in. na twitterze.

Jak widać, ID.6 kontynuuje język stylistyczny zapoczątkowany przez ID.3 oraz ID.4 i mimo pokaźnych rozmiarów prezentuje się całkiem zgrabnie. Zdecydowanie jednak brakuje mu elegancji charakterystycznej dla większości dużych SUV-ów. Łagodny przód sprawia, że wciąż wygląda nieco jak elektryczna zabawka - to po prostu napompowane ID.4.

Wygląd nie jest już tajemnicą, ale rozwiązania techniczne owszem. Fakt, że nazwę oraz odpowiednie znaki zarejestrowano w Chinach wskazuje, że ID.6 może zadebiutować na tamtejszym rynku w pierwszej kolejności. Nieoficjalnie mówi się o kilku wariantach napędu, z czego topowy ma mieć ponad 300 KM mocy i akumulatory o pojemności 82 kWh.

Nadwozie mierzące prawie 5 metrów długości, 185 cm szerokości, z rozstawem osi na poziomie 2,98 m pomieści nawet 7 osób, co w segmencie aut elektrycznych jest rzadką cechą. Podobne rzeczy potrafi tylko Tesla Model X oraz oczywiście kilka minivanów mających w gamie odmiany zasilane prądem.

Biorąc pod uwagę wyciek fotografii, oficjalny debiut wydaje się nieodległą kwestią, choć na razie trudno mówić o konkretnych datach.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)