GreenWay podnosi ceny ładowania i upraszcza warunki. Wiemy, kiedy zmiany wejdą w życie

GreenWay podnosi ceny ładowania i upraszcza warunki. Wiemy, kiedy zmiany wejdą w życie

Ładowanie na stacjach Greenway będzie droższe
Ładowanie na stacjach Greenway będzie droższe
Źródło zdjęć: © fot. Aleksander Ruciński
Aleksander Ruciński
17.03.2022 11:40, aktualizacja: 10.03.2023 14:10

Jedna z największych sieci stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce – GreenWay – poinformowała o planowanych podwyżkach stawek, które wejdą w życie 1 kwietnia 2022 roku. Jak bardzo wpłynie to na portfele klientów?

To było do przewidzenia. Wysoka inflacja oraz drastyczne wzrosty cen energii elektrycznej znajdą swoje odzwierciedlenie w kosztach ładowania pojazdów elektrycznych. Decyzję w tej sprawie podjął już operator GreenWay.

"Zmiana cennika jest spowodowana ponad 100-procentowym wzrostem cen rynkowych energii elektrycznej w ciągu ostatniego roku, wzrostem opłat za dystrybucję energii oraz wysoką inflacją skutkującą wzrostem pozostałych kosztów" czytamy w komunikacie prasowym.

Nowy cennik ma obowiązywać od 1 kwietnia 2022 roku. Szczegółowe kwoty dotyczące konkretnych taryf i usług znajdziecie poniżej:

Cennik Greenway obowiązujący od 1 kwietnia 2022 roku.
Cennik Greenway obowiązujący od 1 kwietnia 2022 roku.© mat. prasowe / Greenway

Powyższe wartości oznaczają średnią podwyżkę w wysokości 16 proc. za kilowatogodzinę energii. W przypadku usług abonamentowych w programach Energia Plus i Max będzie to natomiast 14 proc. Warto zauważyć, że w parze ze wzrostem kwot idzie również uproszczenie struktury cennika.

Od kwietnia opłaty będą naliczane dla trzech kategorii: dla stacji AC, stacji DC o mocy mniejszej lub równej 100 kW oraz stacji DC o mocy wyższej niż 100 kW. Ujednolicono również limity czasowe postoju na stacji do 180 minut dla ładowania AC oraz 60 minut w przypadku DC. Jeśli je przekroczymy, zapłacimy 34 grosze za każdą minutę postoju.

Jak twierdzą przedstawiciele GreenWaya, są to zmiany postulowane przez samych użytkowników, mające zapobiec blokowaniu miejsc przy stacjach i umożliwiające dostęp do usługi większej liczbie osób.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)