Łada zapowiada pierwszego elektryka. Skądś już go znacie

Łada zapowiada pierwszego elektryka. Skądś już go znacie

Dobrze znane kształty
Dobrze znane kształty
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Łada
Aleksander Ruciński
09.08.2022 08:46, aktualizacja: 10.03.2023 13:45

Agresja Rosji na Ukrainę i związane z nią sankcje sprawiły, że tamtejsza motoryzacja cofnęła się o kilka dekad. Rosjanie nie zamierzają jednak porzucić "nowoczesności", stawiając na elektromobilność. Trzeba przyznać, że w dość grotestkowym wydaniu.

Samochód, który widzicie na zdjęciach, to zapowiedź pierwszego elektryka Łady, konkretnie modelu e-Largus. To kompaktowe kombi, którego specyfikacja wciąż pozostaje nieznana. Nie przeszkadza to jednak rosyjskim mediom w snuciu śmiałych spekulacji.

Nieoficjalnie mówi się bowiem nawet o 400-kilometrowym zasięgu na pełnym ładowaniu. Samochód ma być oferowany w dwóch wersjach - jako pięcioosobowe kombi oraz dwuosobowy, użytkowy furgon. Zapewne zwróciliście uwagę na kształty, które do złudzenia przypominają inny, znany model.

Łada Largus jest bowiem niczym innym jak rosyjskim wcieleniemDacii Logan MCV, w którą Rosjanie postanowili teraz tchnąć elektrycznego ducha. Początki platformy B0, będącej bazą modelu, sięgają 2004 roku. Trudno więc mówić o przesadnie nowoczesnej konstrukcji.

Łada e-Largus - zapowiedź
Łada e-Largus - zapowiedź© mat. prasowe / Łada

Przedstawiciele Łady zapowiadają, że w zamierzają wypuścić serię jeżdżących prototypów w 2023 roku. Na deklaracje dotyczące startu seryjnej produkcji jest jednak jeszcze zbyt wcześnie. Powściągliwość w zapowiedziach raczej nie dziwi, szczególnie w obliczu problemów z jakimi boryka się rosyjski AvtoVAZ po rozstaniu z Renault.

Koncern odcięty od zachodnich komponentów wypuszcza na rynek skrajnie zubożone wersje swoich modeli, w których nie znajdziemy nawet poduszek powietrznych czy systemu ABS. Niewykluczone więc, że podzespołów niezbędnych do rozwoju e-Largusa również zabraknie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)