Ładowarki za granicą w polskiej cenie - GreenWay zwiększa roaming w Europie

Ładowarki za granicą w polskiej cenie - GreenWay zwiększa roaming w Europie

Ładowanie elektryka nie musi być drogie
Ładowanie elektryka nie musi być drogie
Źródło zdjęć: © fot. Michał Zieliński
Aleksander Ruciński
27.06.2022 09:30, aktualizacja: 10.03.2023 13:52

GreenWay to największy dostawca usług ładowania aut elektrycznych nad Wisłą oferujący swoje usługi nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Także w formie roamingu, korzystnym szczególnie dla kierowców wybierających się elektrykiem na wakacje.

Kierowcy planujący zagraniczny wyjazd autem w zdecydowanej większości przypadków muszą być gotowi na ceny wyższe niż w Polsce. Dotyczy to zarówno jeżdżących autami spalinowymi (ceny paliw) jak i elektrycznymi (ceny ładowania). Pierwsza grupa nie ma zbyt wielkiego pola manewru, w drugim przypadku można jednak sporo oszczędzić.

Wszystko za sprawą usługi roamingu GreenWay gwarantującej polskie ceny na zagranicznych stacjach ładowania współpracujących z operatorem. To oferta o nazwie "roam like at home", z której mogą skorzystać wszyscy klienci GreenWay posiadający abonament Energia Plus i Energia Max.

Jak donosi portal wysokienapiecie.pl, wspomniane abonamenty kosztują odpowiednio 30 i 85 zł miesięcznie. Ci, którzy planują długą podróż elektrykiem po Europie powinni wybrać tę drugą opcję. Gwarantuje ona niską cenę za kWh nawet na szybkich ładowarkach - konkretnie 1,58 zł za kWh w przypadku urządzeń przekraczających 100 kW, 1,37 zł na stacjach do 100 kW i 1,02 zł za korzystanie ze standardowych słupków AC.

Roaming GreenWay obejmuje aż 15 tys. lokalizacji w Europie. Najwięcej z nich znajdziemy w krajach Beneluksu - za sprawą umowy między Greenway a usługodawcami takimi jak Last Mile Solutions i Shell Recharge. Bez większych problemów skorzystamy też ze stacji w Czechach, na Słowacji, na Węgrzech, w Austrii, Słowenii czy Chorwacji.

Nieźle wygląda też sytuacja w Niemczech, gdzie do dyspozycji kierowców są 1822 ładowarki objęte roamingiem. Trudniej będzie za to jadącym do Francji czy Włoch - odpowiednio 189 i 118 ładowarek, co biorąc pod uwagę wielkość tych krajów, nie jest zbyt imponującą wartością.

Nie zmienia to jednak faktu, że wybierając się elektrykiem za granicę warto rozważyć abonament GreenWay pozwalający znacząco obniżyć koszty podróży. Tym bardziej, że usługę można wykupić także na krótki okres - konkretny miesiąc lub. np. całe wakacje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)