Pierwsze stacje Ionity w Polsce już działają. Znajdziecie je przy autostradzie A1

Pierwsze stacje Ionity w Polsce już działają. Znajdziecie je przy autostradzie A1

Ionity sukcesywnie rozszerza swoją sieć
Ionity sukcesywnie rozszerza swoją sieć
Źródło zdjęć: © fot, Mariusz Zmysłowski
Aleksander Ruciński
15.10.2021 13:46, aktualizacja: 10.03.2023 15:20

Ionity to europejski operator obsługujący rozbudowaną sieć stacji ładowania w Europie, który w końcu rozpoczyna działalność w Polsce. W północnej części kraju właśnie uruchomiono pierwszy punkt.

Ionity poinformowało o udostępnieniu nowych stacji ładowania, za pośrednictwem portalu Linkedin. Dwa urządzenia działają przy Miejscu Obsługi Podróżnych Olsze. Z pewnością będą stanowić znaczne udogodnienie dla osób poruszających się autostradą A1 w północnej części kraju.

Nowe punkty są 373. i 374. lokalizacją, z ponad 400 zaplanowanych przez Ionity. Najwięcej z nich znajdziemy oczywiście w Niemczech. Operator — poza krajami Europy Zachodniej — ma jednak swoje punkty także w Czechach, jak również na Litwie i Słowacji.

Co warte odnotowania, oferta Ionity opiera się w dużej mierze na superszybkich urządzeniach o mocy do 350 kW, pozwalających na krótkie ładowanie. Dla przykładu, w Porsche Taycan, zapełnicie 80 proc. pojemności w zaledwie 22,5 minuty.

Nowe punkty zlokalizowano przy Autostradzie A1
Nowe punkty zlokalizowano przy Autostradzie A1© mat. prasowe / Ionity

Problemem dla wielu klientów mogą być jednak wysokie ceny sięgające 3,5 zł za 1 kWh. Rozwiązaniem pozwalającym obniżyć koszty jest abonament często proponowany przez samych producentów aut. Wówczas stawki potrafią być ponad dwukrotnie niższe — np. 1,35 zł za 1 kWh w Kii EV6.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)