Polska firma dostarczy ładowarki Ionity. Mowa o kilkuset urządzeniach

Polska firma dostarczy ładowarki Ionity. Mowa o kilkuset urządzeniach

Dotychczas Ionity wybierało urządzenia ABB i Tritium
Dotychczas Ionity wybierało urządzenia ABB i Tritium
Źródło zdjęć: © Fot. Michał Zieliński
Michał Zieliński
02.03.2022 14:19, aktualizacja: 10.03.2023 14:13

Ionity planuje zwiększyć liczbę punktów z 1600 do 7000, a pomoże w tym polska firma. Ekoenergetyka podpisała umowę z operatorem. Urządzenia spod Zielonej Góry uzupełnią istniejącą infrastrukturę.

Polska Ekoenergetyka ma co świętować. Firma poinformowała o zleceniu dla Ionity, w ramach którego wyprodukuje i dostarczy kilkaset superszybkich ładowarek. Standardem dla operatora jest moc 350 kW, a dotychczas sięgał po urządzenia ABB i Tritium. Pojawienie się tu polskiej firmy jest więc nie lada wydarzeniem.

Tym samym klaruje się plan inwestycyjny Ionity, które ogłosiło, że do 2025 roku czterokrotnie zwiększy liczbę oferowanych punktów ładowania – do 7000. Obecnie jest to 1641 wtyczek dostępnych na 407 stacjach. W samej Polsce operator ma zaledwie pięć działających stacji, a kolejne pięć jest w drodze.

Ładowarka Ekoenergetyki na stacji Orlen
Ładowarka Ekoenergetyki na stacji Orlen© Fot. Michał Zieliński

Z kolei Ekoenergetyka to firma świetnie znana kierowcom aut elektrycznych. Polskie ładowarki o mocy 50 i 100 kW można spotkać m.in. na stacjach Orlenu. Ponadto jej urządzenia zostały zainstalowane np. w Niemczech, Francji, Norwegii czy Szwecji – łącznie firma mówi o ponad 150 miastach na świecie. Ekoenergetyka oferuje ładowarki nie tylko do samochodów osobowych, ale też autobusów elektrycznych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)